REKLAMA
Modelowa Rewitalizacja Miast nie dla Chełma
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto Chełm nie dostało się do drugiego etapu konkursu, który miał na celu wsparcie samorządów w procesie przygotowania programów w zakresie rewitalizacji.  Spośród 240 przedsięwzięć, do drugiego etapu wybrano 57. 

Reklama

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Oceniane propozycje dotyczyły przede wszystkim kształtowania przestrzeni miejskiej, mieszkalnictwa, partycypacji społecznej, ochrony i wykorzystania potencjału dziedzictwa kulturowego czy ożywienia gospodarczego. Podczas oceny pod uwagę brano kryteria takie jak np. koncepcja projektu, jego zgodność z dokumentami strategicznymi miasta, opis zaplanowanych działań pilotażowych oraz edukacyjnych. Niestety na liście rankingowej nie znalazło się miasto Chełm, które wzięło udział w tym konkursie. Tym samym wśród 57 wybranych miast, pojawił się m.in. Zamość, Lublin, Hrubieszów, Puławy czy Opole Lubelskie.

Jak komentuje Marcin Grel, Z-ca Dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą, przedmiotowy wniosek z chełmskiego magistratu został oceniony pozytywnie i przeszedł etapy oceny formalnej i merytorycznej.  – Nie został jednak zakwalifikowany do dofinansowania ze względu na ograniczoną ilość środków finansowych. Dlatego w styczniu tego roku Miasto Chełm złożyło wniosek o dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 procesu aktualizacji programu rewitalizacji miasta – komentuje.

W drugim etapie samorządy otrzymają wsparcie edukacyjne oraz eksperckie ze strony MIiR. Razem z ekspertami przygotują w terminie do czterech miesięcy od ogłoszenia wyników pierwszego etapu, właściwe wnioski o przyznanie dotacji. Dofinansowanie otrzyma nie więcej niż 20 najlepiej ocenionych projektów. Lista rankingowa i więcej informacji tutaj.

Napisz komentarz
 • Jakie to szczęście dla UM Chełm. Kto by umiał zrealizować taki projekt. Pani Fisz nie ma pieniędzy na wkład własny, dlatego pisze takie BUBLE!

 • Wstyd. Wszystkie samorządy w lubelskim potrafią zdobyć fundusze unijne a Prezydent Agata Fisz nie. Wstyd. Czas nauczyć się pisać projekty!!

  • A co konkretnego „załatwił” Wydział Promocji…… przez ostatnie 10 lat?A ile kosztował?
   Czas nauki już dawno minął,teraz czas na odsunięcie ekipy nieudaczników od władzy.

 • Szkoda bo wygląda na fajny projekt. Tak jest jak nie korzysta sie z doświadczenia ekspertów i nie prowadzi sie dialogu ze społeczeństwem.

 • Jakoś mnie to nie dziwi.

 • Przecież Zamość nie otrzymał dotacji.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  USC i magistrat do remontu
  328
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  2 547
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 169
  Miasto kupiło młyn
  1 123
  Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
  1 886
  REKLAMA