REKLAMA
26. finał WOŚP. Gramy dla noworodków
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rekordowa liczba młodych ludzi zgłosiła się w tym roku w Chełmie do pracy w charakterze wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał zaplanowano na niedzielę 14 stycznia, ale w naszym mieście imprezy związane z finałem potrwają cały weekend. Będziemy zbierać pieniądze na leczenie noworodków. 

W Chełmie pracować będzie ponad stu wolontariuszy i setki kolejnych osób bezinteresownie ofiarujących swoją pracę, talenty, czas i wsparcie. Trzynasty rok z rzędu rolę koordynatora sprawuje Automobilklub Chełmski, a głównymi sponsorami chełmskiego sztabu są ponownie firmy MELIX Zbigniewa Milewskiego i AZART Jana Kwiatkowskiego.

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, w całym kraju i poza jego granicami Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra swój 26. „koncert”. Po raz kolejny zbierać będziemy fundusze dla najmłodszych czyli „dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków”. Zajmie się tym m.in. 120 tysięcy wolontariuszy skupionych w 1700 sztabach w Polsce i kilkunastu innych krajach świata.


REKLAMA

Chełmscy wolontariusze już od wtorku, 9 stycznia, w godz. 10-17, mogą zgłaszać się do sklepu METRO przy Pijarskiej 5. Tam czekać będą na nich puszki, identyfikatory, serduszka i inne gadżety WOŚP.

Licytacje radiowe

Orkiestrowe granie, zgodnie z ugruntowaną już tradycją, rozpoczną licytacje na antenie Bon Ton Radio. Odbędą się one w piątek i sobotę (12-13 stycznia) w godz. 10-13.

Wylicytować będzie można m. in. numerowane złote serduszka chełmskiego sztabu, kursy prawa jazdy, orkiestrowe gadżety (w tym kubki i koszulki z podpisem Jerzego Owsiaka) oraz kilka atrakcyjnych niespodzianek. Pieniądze pozyskane podczas radiowych licytacji są od lat ważnym składnikiem zebranej w Chełmie kwoty. Licytacje to również znakomita zabawa, ale i okazja do zaprezentowania pozytywnego wizerunku swojej firmy.

Piątkowe koncerty…

Jako pierwsi z charytatywnym koncertem wystąpią uczniowie chełmskiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Zapraszamy w piątek 12 stycznia, na godz. 17, do sali koncertowej szkoły przy ul. Lubelskiej 3.

W koncercie „Gramy bo lubimy!” wystąpią uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz zaproszeni goście. Koncert poprowadzi znakomita chełmska pianistka i nauczycielka szkoły Lidia Stachniuk. W programie muzyka nie do końca poważna, świąteczna i trochę klasyki. Wstęp za dowolny datek do puszki.

W koncercie „WOŚP Folk” zaprezentuje się czołówka lokalnych wykonawców muzyki folkowej. Wystąpią Cuda Wianki, To i Owo, Good Band i Kataryna. Koncert organizuje kapela Kataryna i Stowarzyszenie WeRwA.

Zapraszamy w piątek 12 stycznia, godz. 19, kawiarnia Decaffencja. Bilety w cenie minimum 15 zł, a rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 508 788 878.

…i sobotnie koncerty

W sobotę 13 stycznia zapraszamy do Chełmskiego Domu Kultury. Tu o godz. 17 rozpocznie się koncert „Chełmscy muzycy dla WOŚP”.

Wystąpią same znakomitości lokalnego rynku muzycznego. W kolejności pojawiania się na scenie będą to: Bimber Boys, Kataryna, Klimat W, Arias, a w finale kultowa Rdza.

Wstęp w cenie minimum 10 zł wrzucanych do orkiestrowej puszki.

Po koncercie organizatorzy proponują afterparty czyli wielkoorkiestrowe karaoke w Kawiarni Artystycznej DeCaffencja.

Dla kierowców…

Na orkiestrowe atrakcje mogą też liczyć pasjonaci motoryzacji. Automobilklub Chełmski zaprasza do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie i Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie przy ul. Grygowej 32, gdzie odbędą się samochodowe jazdy sprawnościowe.

Imprezy rozpoczną się w niedzielę, o godz. 10.26. Są otwarte dla wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy i dysponujących sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Rywalizacja będzie się odbywała w czterech klasach pojemnościowych i w klasyfikacji generalnej. Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane upominki. Dobra zabawa i duże emocje gwarantowane. Wpisowe w wysokości minimum 30 zł wrzucane do orkiestrowej puszki.

…dla biegaczy i nie tylko 

W niedzielę 14 stycznie, w godz. 10:30 – 13:00, na deptaku odbędzie się festyn „Zdrowo i bezpiecznie”. Zaprezentuje się kilka firm propagujących zdrowy styl życia.

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego będzie uczyła udzielania pierwszej pomocy oraz pokaże wyposażenie karetki ratującej życie.

Będą konkursy i licytacje. Będzie się można posilić znakomitą grochówką, a chętni będą mogli własnoręcznie upiec kiełbaskę na „przenośnych” ogniskach. Oczywiście za datki do orkiestrowej puszki.

O godz. 11:00 wystartuje bieg „Sie biega, sie pomaga”. Trasa biegu wynosi 5 km, a szczególowe informacje nt. udziału w biegu znajdziecie tu (kliknij). Więcej o biegu pisaliśmy tu (kliknij).

W finale imprezy na deptaku planowany jest widowiskowy pokaz akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku drogowego. Planowany jest tez przyjazd motocyklistów z klubu Niedźwiedzie Wschodu.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Krzysztof Matera, który m. in. przedstawi część muzycznych fascynacji swojego ojca Mariusza.

Muzyka i taniec w hali  oraz „Światełko do nieba”

W finałową niedzielę 14 stycznia od godz. 15 w Miejskiej Hali Sportowej będzie czekało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Występy taneczne i wokalne grup Estrady Dziecięcej, Chadeku i MDKu, zabawy z Pokusą, fotobudka, plac zabaw, pokazy speed-balla, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.

Na scenie zaprezentuje się YAROO. Wystąpią także zespół „Na szybko” złożony z uczniów i nauczycieli ZSEiM oraz chór Rapsodia z II LO.

Przed halą odbędzie się  oficjalne zakończenie chełmskiego finału, czyli „Światełko do nieba”. Jednak w Chełmie będzie ono trochę inne niż wszędzie, bo jeśli pozwolą warunki atmosferyczne, w niebo zamiast fajerwerków wzlecą chińskie lampiony. Sztab Automobilklubu Chełmskiego jako pierwszy w Polsce już od dwóch lat organizuje „ciche” światełko, które nie powoduje dyskomfortu u zwierząt.

To jeszcze nie wszystko

Tak się składa, że co roku program chełmskiej Orkiestry jest rozbudowywany prawie do ostatniej chwili. Jest więc bardzo prawdopodobne, że pojawią się jeszcze inne wydarzenia.

Jednocześnie organizatorzy po raz kolejny apelują do firm, instytucji i osób prywatnych o wsparcie i współpracę przy organizacji 26. Finału. Wszyscy, którzy chcą w jakikolwiek sposób wesprzeć WOŚP, winni kontaktować się z koordynatorem chełmskiego sztabu WOŚP Grzegorzem Gorczycą pod numerem telefonu 502 342 117 lub e-mailem: [email protected]

Chełmski sztab WOŚ ma siedzibę w sklepie Metro przy ul. Pijarskiej 5. Informacji można szukać też na profilu WOŚPChełm na FB. Dobrym źródłem informacji jest też chelmski.eu.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Minister Brudziński w Chełmie
732
Jest nowy skarbnik miasta
4 299
Trwa druga sesja Rady Miasta
1 184
Pierwsza sesja pełna niespodzianek
2 181
Mamy nowe władze miasta
2 433
REKLAMA