REKLAMA
300+ na start do szkoły. Można już składać wnioski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od wczoraj można składać elektroniczne wnioski o świadczenie na dobry start. To jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów. Wnioski papierowe będą przyjmowane dopiero od 1 sierpnia.

REKLAMA

Wnioski elektroniczne o świadczenie 300+ na dobry start można już składać przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej https://empatia.mpips.gov.pl/ oraz przez bankowość elektroniczną (wykaz banków dostępny jest na stronie https://www.mpips.gov.pl/). Świadczenie to jest jednorazowym wsparciem dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019, bez względu na dochód rodziny.


REKLAMA

Wnioski składać będzie można także w wersji papierowej bezpośrednio w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie, jednak dopiero od 1 sierpnia 2018 roku. Chełmski MOPR mieści się przy ul. Kolejowej 8, pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.

Zgodnie z rozporządzeniem, świadczenie przyznawane będzie na każde dziecko, raz w roku, bez względu na dochód rodziny. Przysługiwać będzie na dzieci uczące się, do ukończenia 18 lat (lub do 20 roku życia, jeśli będą kontynuować naukę w szkole, którą rozpoczęły przed 18 urodzinami). W przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie będzie wypłacane do ukończenia 24. roku życia.

Ustalenie prawa do wyprawki oraz jej wypłata następują na wniosek rodzica, opiekuna lub dyrektora placówki. Wniosek składa się w urzędzie gminy lub miasta właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie Dobry start.

O przyznaniu świadczenia zostaniemy poinformowani mailem lub osobiście w urzędzie – ale odebranie pozytywnej odpowiedzi nie będzie konieczne do pobierania świadczenia. W odpowiednim czasie pieniądze po prostu wpłyną na konto.

Wypłata wyprawek w skali kraju ma kosztować w tym roku 1,4 mld zł.

Więcej informacji na temat świadczenia oraz wzory dokumentów niezbędnych przy składaniu wniosku znajduje się na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie w zakładce „Świadczenie Dobry start” http://www.mopr.chelm.pl/index.php?go=300_plus.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Strajk trwa. Egzaminy niezagrożone
455
Otwarcie amfiteatru. Lady Pank i przeboje lat 80-tych
969
Więcej za ogrzewanie
632
Remont „12” do negocjacji
1 137
Rozpoczął się strajk nauczycieli
1 338
REKLAMA