REKLAMA
„53 wojny” w DKF
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

DKF Rewers zaprasza na 53 wojny wyreżyserowane przez Ewę Bukowską. Projekcja tradycyjnie w czwartek.

W najbliższy czwartek (10 stycznia) DKF Rewers proponuje niezwykłą, wielowymiarową filmową opowieść pt. 53 wojny.


REKLAMA

Anka (znakomita Magdalena Popławska) i Witek (w tej roli Michał Żurawski) są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze.

Film „53 wojny” to opowieść wielowymiarowa. Toczy się na wielu poziomach: jeden to dwadzieścia lat wojen w strategicznych rejonach świata, drugi to intymność dwójki głównych bohaterów. Obraz pokazuje losy ludzi uwikłanych w wojnę w sposób pośredni i bezpośredni; losy niemal zawsze tragiczne, wzniosłe, a czasem śmieszne. Bohaterowie żyją pod nieustającą presją zachowania normalności w czasach nigdy nie kończącej się dla nich wojny.
Inspiracją dla reżyserki Ewy Bukowskiej była m.in. historia Grażyny Jagielskiej (żony Wojciecha Jagielskiego, uznanego korespondenta wojennego) opisana przez nią w „Miłości z kamienia”.

Zobaczcie zwiastun.

Zapraszamy na seans do CKF ZORZA w czwartek, 10 stycznia, godz. 18. Bilety po 10 zł.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wybierz Społecznika Roku
295
Szkoły szykują się do strajku
327
Jak usprawnić miejską komunikację?
1 406
Już pracują nad S12 do Dorohuska
1 088
Aquapark bez głowy
1 780
REKLAMA