REKLAMA
Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Hub Logistyczny czyli miejsce przeładunku towarów powstanie w Chełmie. Z ostatnim dniem minionego roku miasto na ten cel sprzedało Agencji Rozwoju Przemysłu 10-hektarową działkę.

Reklama

Działkę przy ul. Wschodniej Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła za ponad 4 mln zł. Nieruchomość jest położona w strefie przemysłowej, przy linii kolejowej i ma być zagospodarowana pod kątem magazynowania oraz dystrybucji towarów eksportowanych i importowanych zza wschodniej granicy.

W podpisaniu aktu notarialnego uczestniczyli: z ramienia UM Chełm, dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii, Nieruchomości, Architektury i Budownictwa Radosław Wnuk, zaś ARP reprezentował Zygmunt Cholewiński, wicedyrektor tarnobrzeskiego oddziału instytucji (na zdjęciu po lewej).

Jeśli plany dojdą do skutku, będzie to już druga duża inwestycja Agencji Rozwoju Przemysłu w Chełmie. W maju 2019  roku miasto podpisano z ARP list intencyjny w sprawie powołania spółki PKP Linia Chełmska Szerokotorowa, która ma rozwinąć usługi logistyczne oraz wzmocnić potencjał kolejowy regionu w oparciu o infrastrukturę linii szerokotorowej i terminali przeładunkowych.

Obie inwestycje będą się uzupełniać i są od siebie zależne. Władze miasta spodziewają się, że zarówno LChS, jak i HUB logistyczny, czyli powierzchnie magazynowe oraz infrastruktura towarzysząca, przyczynią się do zwiększenia przewozu i przeładunku towarów oraz do wzrostu logistycznych usług komplementarnych, a tym samym do gospodarczego rozwoju miasta i regionu.

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  W panstwie Pis nie ma problemu ze sluchaniem bo wszyscy wsluchuja sie glosow z KC Nowogrodzka.
  Problem jest z szacunkiem bo wolni nie posluguja sie pisowskim slangiem a niewolnikow kto bedzie szanowal, hehe
  Ale jak chcesz zeby Banaszek ciebie sluchal obiecaj mu ministra jezeli ci uwierzy to wypelni co do joty jak z tymi smieciami, hehe
  Na glos rozsadku to raczej nie licz bo nie jest ani w cenie ani w modzie, hehe.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  236
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  399
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  278
  Miasto zakłada łąki
  324
  Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
  370
  REKLAMA