REKLAMA
Air show w Świdniku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Będą pokazy lotnicze, wystawy sprzętu lotniczego i wojskowego, koncerty gwiazd. 8 i 9 czerwca na lotnisku w Świdniku odbędzie się II Świdnik Air Festival. W organizacji pomaga Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

REKLAMA

W weekend niebo nad Świdnikiem zamieni się w arenę zmagań doświadczonych asów przestworzy. Spotkają się tutaj najlepsi piloci akrobacyjni, m.in.: Łukasz Czepiela, Maria Muś, Marek Choim oraz formacje: Biało-Czerwone Iskry i Cellfast Flying Team.


REKLAMA

Z przyjemnością kolejny raz zaangażowaliśmy się w organizację Świdnik Air Festival. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło nas tutaj zabraknąć. Zależy nam, aby promować kulturę lotniczą w naszym regionie. Jestem przekonany, że i tym razem uda się przygotować wydarzenie na najwyższym poziomie, zarówno pod względem organizacji, jak i bezpieczeństwa. Zapraszam serdecznie wszystkich miłośników awiacji – mówi Rektor – prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil

PWSZ w Chełmie, podobnie jak rok temu, będzie odpowiedzialna za zabezpieczenia naziemnej floty statków powietrznych oraz wsparcie techniczne. Uczelnia zorganizuje także statyczną wystawę, na której będzie można zobaczyć sprzęt lotniczy, jakim dysponuje. Z kolei doświadczeni instruktorzy wykonają pokazowy lot śmigłowcem Robinosn 44, podczas którego będzie można podziwiać możliwości szkoleniowe maszyny.

W Świdniku pojawi się także ekspozycja sprzętu wojskowego, zabytkowych samolotów, samochodów i motocykli.

Oprócz atrakcji lotniczych, Świdnik Air Festival przygotowuje koncerty najlepszej muzyki. W niedzielę, 9 czerwca, od godziny 19:00 wystąpią: Organek, Ania Dąbrowska oraz zespół ENEJ.

Informacje o biletach, pełny program, mapa dojazdu dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 23:24

  Czy kilometr betonu to taki problem,na dwa lata.To jak budowane były za PO autostrady?

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 13:10

  Wiktor,podobno problem z pasem lotniska.A miał być w 20,a teraz piszą,że w 21.

  + 22
  - 22
 • Wiktor
  o 08:26

  Proszę mi powiedzieć, corocznie impreza była w Chełmie, dlaczego jest inaczej, o co chodzi >??

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Nowy rozkład jazdy CLA
  319
  Będzie więcej połączeń kolejowych
  646
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  822
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 474
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 574
  REKLAMA