REKLAMA
Akademik oficjalnie otwarty
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nowoczesny akademik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie został oficjalnie otwarty. W uroczystości udział wziął wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

REKLAMA

Z satysfakcją oddajemy ten budek w ręce studentów. Staraliśmy się zapewnić wysoki standard wyposażenia oraz odpowiednie warunki, które będą sprzyjały nauce. Dlatego mamy nadzieję, że nasz akademik będzie traktowany niczym drugi dom – powiedział rektor uczelni, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Akademik powstał w obiekcie należącym do PWSZ w Chełmie przy ulicy Nowy Świat 3. Do dyspozycji studentów oddano 1-, 2- i 3-osobowe pokoje wyposażone w aneks łazienkowy. Dodatkowo znajdują się tutaj również kuchnie i  pokoje tzw. cichej nauki, gdzie młodzież w spokoju może przygotowywać się do zajęć. Na terenie akademika jest także dostępna sieć telewizyjna oraz Internet szerokopasmowy.


REKLAMA

Łączny koszt inwestycji to około 7 mln złotych. Budowa akademika nie byłaby możliwa bez ministerialnej dotacji, która w sumie wyniosła 6,3 mln zł.

– Z roku na rok liczba studentów na naszej uczelni powiększa się. Coraz częściej są to osoby, które przyjeżdżają aż z drugiego końca Polski, dlatego akademik w naszym mieście był bardzo potrzebny. Cieszę się, że od dziś nasza Uczelnia może zapewnić tym młodym ludziom możliwość skorzystania z Domu Studenta – dodał rektor.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hala produkcyjna już gotowa
439
Stawiamy na naukę
320
Będzie nowa spółka kolejowa
891
Komu mandat do PE? Zobacz listy
903
Duża dotacja dla PWSZ | WIDEO
581
REKLAMA