REKLAMA
Aktywnie i bezpiecznie – Dzień Seniora w Chełmie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

26 października obchodzimy „Dzień Seniora”. Co się będzie działo w Chełmie?

Jak podwyższyć emeryturę? Jak działa waloryzacja świadczeń? Eksperci odpowiedzą na te pytania 26 października, podczas „Dnia Seniora”. Będzie też muzyczne przedstawienie i bezpłatne badania.


REKLAMA

Warto organizować takie wydarzenia, żeby przybliżyć społeczeństwu, że osoby starsze są jego ważną częścią, coraz liczniejszą. Dzięki nowym lekom, dbaniu o zdrowie, seniorzy są nadal sprawni, nie tylko fizycznie, ale i intelektualnie. I chcieliby jeszcze służyć społeczeństwu, przekazać swoją wiedzę młodszemu pokoleniu, szczególnie o tradycji regionu i rodziny – podkreśla Alina Gucma z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (na zdjęciu).

W tym roku hasło „Dnia Seniora” brzmi: „Aktywnie i bezpiecznie”. Akcję organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie odbędzie się w Inspektoracie ZUS w Chełmie, przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8. Początek o godz. 11.
Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak działa waloryzacja emerytur i rent. Następnie zobaczą przedstawienie „Staropolskie wesele – obrzędy i przyśpiewki weselne”, które przygotowała grupa teatralno-muzyczna „Swojska Nuta”, we współpracy z Urzędem Gminy Rejowiec Fabryczny.
Na miejscu będzie można skorzystać także z darmowych badań: pomiaru ciśnienia, poziomu cukru i cholesterolu oraz badania w kierunku osteoporozy. Badania zapewni Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie.

Szczegółowy harmonogram „Dnia Seniora” można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl/senior.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
1 033
Nowe samoloty przekazane studentom
176
Będą stypendia dla najzdolniejszych
657
Wybierz Społecznika Roku
348
Szkoły szykują się do strajku
419
REKLAMA