REKLAMA
Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Drogowcy właśnie zamknęli Aleję Przyjaźni. Trwa przebudowa drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych miasta. Od dzisiaj (20 czerwca) prace wkraczają w nowy etap, a kierowców obowiązują objazdy. Uważajcie na siebie!

Reklama

Drogowcy właśnie zamknęli Aleję Przyjaźni. To oczywiście w związku z kolejnym etapem przebudowy drogi krajowej nr 12. Czekają na nas więc poważne utrudnienia w ruchu. Jazda będzie możliwa jedynie objazdami. Uważajcie na znaki!

Drogowcy pracować teraz będą na odcinku od ronda ZWiN do ulicy Okszowskiej. Ruch będzie zamknięty w obu kierunkach. Kierowcy pojadą wyznaczonymi objazdami.
I tak, do ulicy Rampa Brzeska oraz Okszowskiej  dojedziemy drogą prowadzącą obok Castoramy, z wyjazdem pod wiaduktem w kierunku Okszowskiej i obok jednostki Straży Pożarnej w kierunku Rampy Brzeskiej.

Tiry wjadą do miasta

Z pewnością dużo większym utrudnieniem dla mieszkańców Chełma okaże się ruch tranzytowy. Tiry od ronda ZWiN  zostaną skierowane na objazd: Al. Armii Krajowej, Żołnierzy I Armii WP, Hrubieszowską, Litewską, Przemysłową, Kolejową, a stąd do Rampy Brzeskiej.

Na remontowanym odcinku utrzymany zostanie ruch dla Straży Pożarnej, dojazdy do posesji oraz punktów usługowo-handlowych.

Więcej na temat harmonogramu prac remontowych na DK 12 pisaliśmy m.in. tutaj.

Rejowiecka i Wschodnia

Na drogowców z firmy Budimex natkniemy się też na ulicy Rejowieckiej. Tu prace są znacznie zaawansowane – robotnicy układają już pierwszą warstwę masy bitumicznej. Z kolei nad linią kolejową w kierunku Włodawy, fachowcy ustawiają pierwsze podpory wiaduktu. Z niebytu wyłania się zarys nowego mostu na Uherce.

W przyszłym tygodniu zmotoryzowani winni przygotować się na kolejną zmianę na Rejowieckiej. Drogowcy przeniosą się z robotami na południową stronę ulicy, na odcinku od skrzyżowania ze Szpitalną do ronda im. Dmowskiego.

Z kolei na ulicy Wschodniej wciąż będzie obowiązywał ruch naprzemienny.

***

Przypomnijmy, przebudowa DK 12 w granicach administracyjnych Chełma obejmuje ulice: Podgórze, Rejowiecką, Al. Przyjaźni, Rampę Brzeską aż po ulicę Wschodnią, łącznie niemal 9 kilometrów drogi. Na odcinku tym pojawi się nie tylko nowa nawierzchnia, ale także nowe ronda, przystanki autobusowe, chodniki , ścieżki rowerowe i oświetlenie. Przebudowany zostanie most na Uherce i wiadukt w ciągu Al. Przyjaźni.

Finału inwestycji możemy się spodziewać do końca października 2021 roku.

Zdjęcia pochodzą z profilu Miasto Chełm.

Napisz komentarz
 • Złe oznakowania objazdów.
  Kierowcy z zagranicy zamiast wjeżdżać do Castoramy aby wyjechać z miasta wjeżdżają w Okszowską, w stronę Okszowa i bładzą. Może służby powinny się tym zająć. Jest weekend i nikt ze służb oczywiście nie pracuje.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
  Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
  Asfaltowe widmo znat osiedla Rejowiecka zostało odegnane
  Asfaltowe widmo znad osiedla Rejowiecka zostało odegnane
  Wybierzmy nazwę dla chełmskiej wody
  REKLAMA