REKLAMA
Ambasadorzy USA w Chełmie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pracownicy ambasady Stanów Zjednoczonych byli wczoraj w Chełmie. Podejmowała ich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.  Rozmowy dotyczyły polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej.

Wczoraj do Chełma przyjechali  Jonathan Anderson – radca ds. politycznych ambasady USA w Polsce, Gretchen Franke – zastępca attache prasowego, a także Jerzy Roguski – dyrektor American Spaces Unit oraz Dominika Kwiatkowska z American Corner Lublin. Podczas spotkania z władzami uczelni,  głównym przedmiotem rozmów była polsko-amerykańska współpraca wojskowa.

Goście spotkali się też ze studentami. Radca Jonathan Anderson wygłosił prelekcję, w której zaznaczył, że do bliskiej współpracy niekoniecznie potrzebna jest wyspecjalizowana technologia i kosztowny sprzęt. Nade wszystko potrzeba ducha umiłowania wolności i gotowości poświęcenia w walce o suwerenność własnego kraju, a to charakteryzuje zarówno Polskę, jak i USA.

Studenci PWSZ w Chełmie ocenili spotkanie jako bardzo ciekawe. Dzięki prezentacji American Corner – instytucji, która propaguje amerykańską kulturę i historię w województwie lubelskim – mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę nt. USA. Była to też niepowtarzalna okazja, by wymienić opinie na temat  aktualnej sytuacji międzynarodowej.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
1 653
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 591
Święto Niepodległej w Chełmie
1 726
W niedzielę Chełm wybiera
3 227
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 587
REKLAMA