REKLAMA
W amfiteatrze niebawem ruszy remont
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wszystko już jest: umowa na dofinansowanie, dokumentacja projektowa i rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę. Tylko tknąć, a ruszy modernizacja amfiteatru w Kumowej Dolinie.

O planach miasta dotyczących remontu amfiteatru w Kumowej Dolinie piszemy od kilku lat. Nasze kolejne doniesienia budziły tyle samo entuzjazmu, co sceptycznych ocen ze strony Czytelników. Tym razem wszystko wskazuje na to, że na koniec tego roku zobaczymy amfiteatr w zupełnie nowej odsłonie.


REKLAMA

Jak poinformowała na FB prezydent Agata Fisz, w minioną środę, w Lublinie, podpisała umowę na dofinansowanie projektu dotyczącego modernizacji amfiteatru w Kumowej Dolinie. Są to środki z funduszy europejskich, zaś całkowita wartość projektu to prawie 13 mln zł (dofinansowanie 85%).

Mając już dokumentację projektową, dofinansowanie oraz rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę, prace budowlane w „Kumówce” powinny ruszyć niebawem – czytamy na stronie prezydent.

Przetarg na modernizację obiektu wygrała chełmska firma „Perfekt”. Zaproponowała wykonanie prac za 11,7 mln złotych.
To będzie gruntowna modernizacja całego obiektu – z budynkiem, sceną, widownią i otoczeniem. Budynek i scena zyskają m.in. ocieplenie, nowe oświetlenie, nagłośnienie, sieć teleinformatyczną i inne niezbędne urządzenia techniczne. Na widowni jednorazowo zmieści się około 2,5 tys. widzów. Przy ogrodzonym i wkomponowanym w zieleń amfiteatrze ma też powstać parking i miejsce dla kamperów.
Dodatkowo powstać tam mają pracownie do prowadzenia zajęć i warsztatów twórczych, np. dla modelarzy czy strefa do rzeźbienia. Całość będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych. W założeniach Kumowa Dolina ma być nowym ośrodkiem kultury dostępnym dla mieszkańców przez cały rok.

Prace budowlane mają się zakończyć jeszcze przed końcem tego roku.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej S
  o 14:05

  Kto wie,bo ekipa nieudaczniko nie ma ochoty,a chyba nie wie.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 17:59

  Ile rocznie bedzie kosztowało utrzymanie i działanie.Mamy na to forsę?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wybierz Społecznika Roku
  295
  Szkoły szykują się do strajku
  327
  Jak usprawnić miejską komunikację?
  1 406
  Już pracują nad S12 do Dorohuska
  1 088
  Aquapark bez głowy
  1 780
  REKLAMA