REKLAMA
Pomóżmy Kubusiowi
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Fundacja Po Prostu Pomagam apeluje o pomoc dla 12-letniego Kubusia z Chełma.

REKLAMA

To bardzo tragiczna historia. W jednej chwili wakacyjna zabawa w komandosów przerodziła się w niewyobrażalny koszmar. Podczas zabawy Kuba zawisł na linie i tylko cudem uniknął śmierci. Przerażeni koledzy nie byli w stanie go uwolnić. Kuba szarpał się, próbował się ratować, ale z każdym ruchem tylko zwiększał ucisk liny na szyję, aż w końcu stracił przytomność. Jeden z chłopców natychmiast zaalarmował Daniela, młodszego brata Kuby. 8-letni Daniel samodzielnie próbował uwolnić Kubę. Gdy nie wyczuł pulsu u brata, pobiegł po sąsiada prosząc go o pomoc. Mężczyzna rzucił się na ratunek. Odciął linę i razem z innym sąsiadem rozpoczęli resuscytację. Lekarze zdiagnozowali u Kuby niedowład czterokończynowy. Doszło do uszkodzenia mózgu. Dzisiaj chłopiec jest jak niemowlę. Do niedawna jeszcze karmiono go dojelitowo, ale już powoli zaczyna jeść. Na początku września powiedział pierwsze słowo: „mamo”. Od dwóch miesięcy przebywa razem z mamą w lubelskim szpitalu.


REKLAMA

– Już za mną etap pytań – dlaczego? Dzisiaj skupiam całą moją siłę na tym, by Kubuś wrócił do pełni zdrowia i pokładam całą nadzieję w systematycznej, intensywnej rehabilitacji. To dla niego jedyny ratunek – mówi mama Kuby.

Kobieta samotnie wychowuje Kubusia i Daniela, i nie jest w stanie sfinansować wszystkich czekających ją wydatków. Przykładowo specjalny wózek inwalidzki kosztuje 10 tys. zł, buty ze stabilizacją – 2 tys., komputer, który pozwoli komunikować sie z Kubą – około 4,5 tys. zł. Do tego dochodzą pieluchy, chemia i kosmetyki niezbędne do pielęgnacji cały czas leżącego Kubusia. Średni koszt godzinnej rehabilitacji to kwota 60 zł, a Kuba powinien mieć średnio 4 godziny rehabilitacji w tygodniu, to wydatek około 240 zł tygodniowo. Im większa częstotliwość rehabilitacji, tym lepsze będą jej efekty. Tylko od jej intensywności i systematyczności zależy, czy Kuba będzie w przyszłości mógł samodzielnie funkcjonować.

– Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie mojego synka. Kubuś już robi pierwsze postępy, ale jedynie dzięki ciężkiej rehabilitacji będzie miał szansę na powrót do zdrowia. Bardzo proszę o pomoc – prosi mama Kuby.

Możliwie są dwie formy pomocy:

1) przekazując darowiznę tradycyjną na konto Fundacji: Fundacja Po Prostu Pomagam, numer konta 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636, z dopiskiem: Darowizna Kuba Bernacik

2) poprzez stronę PoProstuPomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka PĘTLA ŚMIERCI, LINA ODCIĘTA W OSTATNIEJ CHWILI – POTRZEBNA POMOC!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
50 547
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 673
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 503
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
494
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 575
REKLAMA