REKLAMA
Areszt dla domowego tyrana
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 21-latek z gminy Rejowiec Fabryczny. Tak zdecydował sąd, bo mężczyzna znęcał się nad rodziną. 

Policjanci z komisariatu w Rejowcu podczas interwencji domowej zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Rejowiec Fabryczny. Funkcjonariusze ustalili, że od blisko dwóch lat znęca się na swoimi rodzicami i nastoletnim bratem, stosując przy tym przemoc psychiczną, jak też fizyczną.
W tej sprawie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 21-latka. Wczoraj Sąd Rejonowy w Krasnymstawie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem  karnym, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Prawo zabrania stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe, nie wstydźmy się prosić o pomoc. Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie – apelują policjanci.


REKLAMA

Napisz komentarz

REKLAMA
REKLAMA