REKLAMA
Awansowali w olimpiadzie ZUS
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady o ubezpieczeniach społecznych. Będą rywalizować o etap ogólnopolski i indeksy.

Reklama

Znamy listę szkół z regionu, które awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku zakwalifikowało się do niego 21 szkół, w tym z Chełma, Siedliszcza, Krasnegostawu, Siennicy Różanej i Korolówki-Osady.

Do szkolnego etapu olimpiady zgłosiło się ponad 35,5 tys. uczniów z prawie tysiąca szkół w całej Polsce, w tym prawie 1,3 tys. uczniów z województwa lubelskiego. Konkurs zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jest on częścią projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który daje uczniom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – o emeryturach, zasiłkach, ubezpieczeniach i prowadzeniu własnej firmy. Zwycięzcy olimpiady w finale mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty przy rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe.

Etap szkolny odbył się na początku grudnia. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły stworzyli trzyosobowe drużyny. 21 zespołów z najwyższą łączną liczbą punktów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu olimpiady.
Wśród nich są uczniowie z: Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie (gmina Włodawa), Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, Zespołu Szkół nr 2 im. B. Głowackiego w Krasnymstawie oraz Zespołu Szkół w Siedliszczu.
Etap wojewódzki rozstrzygnie się 20 marca. Wtedy dowiemy się, kto awansuje do ogólnopolskiego finału olimpiady o ubezpieczeniach społecznych.

Pełne składy drużyn zakwalifikowanych do wojewódzkiego etapu znajdziecie na stronie www.zus.pl w zakładce o projektach edukacyjnych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
204
USC i magistrat do remontu
435
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
3 020
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 240
Miasto kupiło młyn
1 212
REKLAMA