REKLAMA
Badają zainteresowania zawodowe
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Co to jest KZZ – Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych? O tym mówił doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym na spotkaniu z młodzieżą.

Doradca zawodowy zapoznał młodzież z KZZ – Kwestionariuszem Zainteresowań Zawodowych.  Jest to polska metoda do badania zainteresowań zawodowych, w pełni dostosowana do specyfiki naszego rynku pracy. Powstał w oparciu o najbardziej użyteczne teorie doradztwa zawodowego oraz współczesną wiedzę na temat zainteresowań zawodowych.Pomaga w: określeniu preferencji zawodowych, określeniu zainteresowań zawodowych, wyborze lub zmianie zawodu,  wyborze szkoły, uczelni, określeniu kierunku kształcenia i szkolenia,  poznaniu przyczyn niepowodzeń zawodowych.

Osoba badana otrzymuje wydruk w formie raportu zawierającego opis uzyskanych wyników. Współczesny rynek pracy narzuca społeczeństwu konieczność zmian miejsc i form zatrudniania, aktywną postawę w sferze zawodowej, wymaga znacznej elastyczności w zachowaniu  zawodowym, konieczności uczenia się przez całe życie. Zwiększające się tempo zmian społecznych, ekonomicznych i kulturowych, urozmaicenie stylów życia i stylów pracy, zmiany ważności działów gospodarki  w rynku pracy – to wszystko nie ułatwia planowania własnej ścieżki edukacyjnej. Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami na temat kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych, młodzież wypełniła test.

Test KZZ daje rozszerzone możliwości diagnozy zainteresowań zawodowych. Możliwość uzyskania wyniku badania w postaci szerokiego profilu zainteresowań oznacza również brak konieczności korzystania z innych narzędzi psychologicznych w procesie diagnozy.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym  zaprasza wszystkie osoby chętne (od 16 roku życia) na bezpłatne badanie Kwestionariuszem Zainteresowań Zawodowych,  codziennie w godzinach od 07.45 do 14.00.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wyborczy wieczór
2 337
Pomoc dla niepełnosprawnych na wybory
329
Jeden ze skazanych ws. kupowania głosów był członkiem Postaw na Chełm i SLD
4 963
Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
4 587
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 374
REKLAMA