REKLAMA
Bajkowe spotkanie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wioletta Piasecka, autorka bajek i baśni, przyjedzie 2 kwietnia do Chełma. Okazja to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Reklama

We wtorek, 2 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zapraszamy do Chełmskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Wiolettą Piasecką.
Spod piórka autorki wyszło ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwie biografie – Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, a także sztuki teatralne i słuchowiska radiowe.

Pisarka zadebiutowała w 1999 r. zbiorem „Zaczarowana kraina bajek”. W roku 2003 jej sztuka teatralna „O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba” otrzymała pierwszą nagrodę na  ogólnopolskim przeglądzie sztuk teatralnych fArt w Kłodzku. Książka „Dawno temu…” została uznana za najlepszą książkę roku 2005 i otrzymała główną nagrodę Fundacji Elbląg. W 2018 roku ukazały się jej opowieści patriotyczne „Ignaś” oraz „Faustynka”, które uzyskały patronat programu Niepodległa.
Wioletta Piasecka za swoją twórczość otrzymała wpis honorowy w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie.

Zapraszamy na spotkanie autorskie we wtorek, 2 kwietnia, do sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40):

    • godz. 8.30 – klasy I-III szkół podstawowych,
    • godz. 10.00 – przedszkola.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przyjmowane są telefonicznie pod nr 82 564 55 29 lub osobiście w Wypożyczalni Czytelni dla Dzieci ChBP.

Po spotkaniu będzie można zakupić książki Wioletty Piaseckiej (cena: 15 i 20 zł).

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA