REKLAMA
Ballady, ballady…
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska  – to duet, którego atutem są niepospolite, znakomicie do siebie dobrane głosy oraz bogactwo nastrojów, zawarte w tekstach i melodiach. Rada osiedla „Cementownia” i ChDK zapraszają w sobotę na koncert.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska znani są publiczności przede wszystkim jako znakomici wykonawcy ballad.


REKLAMA

Od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej. Ich twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami. 

Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wykonuje wiele wzruszających utworów tych artystów, m.in.: „Modlitwa”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”.

Bilety po 35 zł dostępne są w kawiarni DeCeffencja (ChDK, pl. Tysiąclecia 1) codziennie w godz. 12- 22.  Koncert odbędzie się w sobotę, 27 stycznia, o godz. 17.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Ferie. Nie siedź w domu
227
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
477
Wiosną ruszy budowa galerii
1 452
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
4 070
Plac wypięknieje
1 338
REKLAMA