REKLAMA
Banaszek doradza wojewodzie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podjął decyzję o powołaniu pełnomocnika do spraw rozwoju służby zdrowia. Funkcję tę pełnił będzie, pochodzący z Chełma, doradca ministra zdrowia Jakub Banaszek.

Decyzja wojewody związana jest z diagnozą skali problemów, z którymi borykają się pacjenci oraz zarządcy podmiotów leczniczych z województwa lubelskiego. Wojewoda w sposób szczególny zobowiązał Jakuba Banaszka do rozwiązania trudnej sytuacji w której znajduje się Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Samodzielny Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w Chełmie.

Reklama

Oprócz tego, nowy doradca zajmie się monitorowaniem i wspieraniem działań w służbie zdrowia oraz współpracą z Wydziałem Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie w zakresie inwestycji w naszym regionie.

Fakt, że człowiek z Lubelszczyzny, z Chełma jednocześnie doradca ministra zdrowia, czyli na bieżąco współpracujący z resortem odpowiedzialnym za ochronę zdrowia w Polsce, zostaje pełnomocnikiem wojewody lubelskiego ds. ochrony zdrowia, to jest niezwykle cenna wiadomość dla nas – powiedział podczas konferencji wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek.

To bardzo dobrze że będziemy mieli przedstawiciela w Ministerstwie Zdrowia i jednocześnie w Warszawie w centrali, który będzie zabiegał o sprawy województwa w zakresie ochrony zdrowia.

Napisz komentarz
 • Syn leśnika,nie wiesz?

 • a kto to jest banaszek ?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
  1 105
  Ranking szkół. Duży skok I LO
  1 171
  Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
  950
  Stawki za wywóz śmieci uchwalone
  914
  Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
  1 316
  REKLAMA