REKLAMA
Banaszek doradza wojewodzie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podjął decyzję o powołaniu pełnomocnika do spraw rozwoju służby zdrowia. Funkcję tę pełnił będzie, pochodzący z Chełma, doradca ministra zdrowia Jakub Banaszek.

Decyzja wojewody związana jest z diagnozą skali problemów, z którymi borykają się pacjenci oraz zarządcy podmiotów leczniczych z województwa lubelskiego. Wojewoda w sposób szczególny zobowiązał Jakuba Banaszka do rozwiązania trudnej sytuacji w której znajduje się Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Samodzielny Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w Chełmie.

REKLAMA

Oprócz tego, nowy doradca zajmie się monitorowaniem i wspieraniem działań w służbie zdrowia oraz współpracą z Wydziałem Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie w zakresie inwestycji w naszym regionie.


REKLAMA

Fakt, że człowiek z Lubelszczyzny, z Chełma jednocześnie doradca ministra zdrowia, czyli na bieżąco współpracujący z resortem odpowiedzialnym za ochronę zdrowia w Polsce, zostaje pełnomocnikiem wojewody lubelskiego ds. ochrony zdrowia, to jest niezwykle cenna wiadomość dla nas – powiedział podczas konferencji wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek.

To bardzo dobrze że będziemy mieli przedstawiciela w Ministerstwie Zdrowia i jednocześnie w Warszawie w centrali, który będzie zabiegał o sprawy województwa w zakresie ochrony zdrowia.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej
  o 20:08

  Syn leśnika,nie wiesz?

  + 22
  - 22
 • jacek
  o 21:50

  a kto to jest banaszek ?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Nowy rozkład jazdy CLA
  320
  Będzie więcej połączeń kolejowych
  646
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  823
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 474
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 574
  REKLAMA