REKLAMA
Bawią się i uczą przedsiębiorczości
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Licealiści poznają grę „Chłopska Szkoła Biznesu” i zgłębiają tajniki prowadzenia biznesu. Tak doradcy zawodowi Młodzieżowego Centrum Kariery z Rejowca Fabrycznego uczą przedsiębiorczości.

Doradca zawodowy spotyka się z młodzieżą i proponuje edukacyjną grę planszową ,,Chłopska Szkoła Biznesu”. Reguły gry są bardzo proste, gracze  od razu wiedzą co robić i po zapoznaniu się z kosztami wypraw, próbują swoich sił w wyścigu do bogactwa. To świetna nauka biznesu poprzez dobrą zabawę.


REKLAMA

W czasie rozgrywki uczniowie wcielają się w andrychowskich tkaczy, kowali i piekarzy. Podejmują produkcję odpowiednich towarów i handlują nimi z innymi uczestnikami gry lub odbywają wyprawy handlowe do innych miast w Europie. Głównym celem gry jest zgromadzenie jak największego majątku, ale zabawa służy także rozwijaniu kompetencji społecznych graczy oraz praktycznej edukacji przedsiębiorczości.
„Chłopska Szkoła Biznesu” angażuje emocje uczestników, skłania ich do współpracy oraz pozwala na samodzielne realizowanie własnych planów. Zalety gry to również uatrakcyjnienie zajęć, integracja grupy, kształtowanie  postaw, nauka prowadzenia negocjacji, podejmowania decyzji, ryzyka, współpracy, samodzielności w działaniu oraz umiejętności nawiązywania kontaktów handlowych.
Taka lekcja przedsiębiorczości odbyła się ostatnio w Liceum Ogólnokształcącym w Siedliszczu. Na koniec zajęć podliczono zarobki każdego z uczestników, wybrano pierwsze III miejsca i wręczono upominki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie byli bardzo aktywni.
Podobne lekcje może zamówić w MCK każda szkoła średnia (tel. 502 032 023). Dobrze zarezerwować na naukę przedsiębiorczości dwie godziny lekcyjne, by był czas także na podsumowanie i omówienie wyników.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
125
Ferie. Nie siedź w domu
229
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
494
Wiosną ruszy budowa galerii
1 464
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
4 081
REKLAMA