REKLAMA
Beata Mazurek: Decyzje w sprawie Prezydenta Chełma jeszcze nie zapadły
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił wczoraj, że chciałby, aby kandydatem Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Chełma był Jakub Banaszek. Władze chełmskiego PiS deklarują jednak, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. 

Przedwyborcza gorączka powoli dociera także do Chełma. Na politycznej scenie pojawiają się pierwsze nazwiska osób, które mogłyby rywalizować o najważniejsze stanowisko w mieście. Jeszcze wczoraj wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że chciałby, aby kandydatem całej Zjednoczonej Prawicy w Chełmie był Jakub Banaszek. Członek Porozumienia, doradca ministra zdrowia oraz wojewody lubelskiego (piszemy o tym tutaj).

Jak się okazuje, jego nazwisko nie jest jedynym rozważanym na chełmskiej prawicy. Władze PiS, choć nie odcinają się od propozycji Gowina, to deklarują, że w swoim gronie mają równie dobre propozycje, a ostateczna decyzja będzie poprzedzona wewnętrznymi rozmowami.

– Ostateczne decyzje w sprawie kandydata na prezydenta Chełma jeszcze nie zapadły. Bezustannie trwają dyskusje na ten temat. Prawo i Sprawiedliwość także ma swoich, równie dobrych kandydatów. Choćby dobrze znanego mieszkańcom Zdzisława Szweda. Temat jest jednak otwarty – mówi dla naszego portalu Poseł Beata Mazurek

Z nieoficjalnych źródeł wiemy także, że sama posłanka Mazurek jest mocno nakłaniana do startu w wyścigu o fotel Prezydenta Chełma, co mogłoby mieć zdecydowany wpływ na ostateczny wynik wyborów.

„To jedynie propozycja dla Zjednoczonej Prawicy”

Udało nam się również uzyskać komentarz głównego zainteresowanego – Jakuba Banaszka. Jak wspomniał w rozmowie, słowa premiera Gowina traktuje jedynie jako jedną z propozycji dla całej chełmskiej prawicy.

Uważam siebie jedynie jako jedną z propozycji w obozie Zjednoczonej Prawicy – mówi Jakub Banaszek.Ostateczny udział w wyborach wymaga oczywiście konsultacji z główną partia – Prawem i Sprawiedliwością, a decydujące zdanie ma tu jej lokalny lider Poseł Beata Mazurek. Wszyscy mamy jeden cel – dobra zmiana dla Chełma – dodaje.

 

Komentarze

 • Andrzej S
  o 16:35

  Banaszak – dobra zmiana dla Chelma,czyli pisowskie lamanie prawa?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 16:04

  A co proponuje Banaszek?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 16:03

  No to ja bylbym znacznie lepszy.

  + 22
  - 22
 • chełmianin
  o 15:49

  to zasłona dymna!!!
  teraz konkurencja skupi się na chwile na ofierze

  a właściwa kandydatura ujawni się w marcu lub kwietniu

  + 22
  - 22
 • jhg
  o 15:19

  PiS ze swoim programem rodem z manifestu komunistycznego i prawica, kogoś się dobre żarty trzymają.

  + 22
  - 22
 • Darek
  o 15:18

  Jeszcze dobrze go nie ogłosili a już się rakiem wycofuje?

  + 22
  - 22
 • Wiktor
  o 14:40

  BanaszekJakub to dobry kandydat. W końcu jakaś konkretna propozycja z PIS.

  + 22
  - 22
 • kori
  o 13:50

  Gowin niech sie odczepi i od Chełma i od PiS. Wierzymy że p. Banaszek jest ok ale jeśli jest od Gowina to odmawiamy. Mamy swoich

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA