REKLAMA
Beata Mazurek: Decyzje w sprawie Prezydenta Chełma jeszcze nie zapadły
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił wczoraj, że chciałby, aby kandydatem Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Chełma był Jakub Banaszek. Władze chełmskiego PiS deklarują jednak, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. 

Przedwyborcza gorączka powoli dociera także do Chełma. Na politycznej scenie pojawiają się pierwsze nazwiska osób, które mogłyby rywalizować o najważniejsze stanowisko w mieście. Jeszcze wczoraj wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że chciałby, aby kandydatem całej Zjednoczonej Prawicy w Chełmie był Jakub Banaszek. Członek Porozumienia, doradca ministra zdrowia oraz wojewody lubelskiego (piszemy o tym tutaj).

REKLAMA

Jak się okazuje, jego nazwisko nie jest jedynym rozważanym na chełmskiej prawicy. Władze PiS, choć nie odcinają się od propozycji Gowina, to deklarują, że w swoim gronie mają równie dobre propozycje, a ostateczna decyzja będzie poprzedzona wewnętrznymi rozmowami.

– Ostateczne decyzje w sprawie kandydata na prezydenta Chełma jeszcze nie zapadły. Bezustannie trwają dyskusje na ten temat. Prawo i Sprawiedliwość także ma swoich, równie dobrych kandydatów. Choćby dobrze znanego mieszkańcom Zdzisława Szweda. Temat jest jednak otwarty – mówi dla naszego portalu Poseł Beata Mazurek

Z nieoficjalnych źródeł wiemy także, że sama posłanka Mazurek jest mocno nakłaniana do startu w wyścigu o fotel Prezydenta Chełma, co mogłoby mieć zdecydowany wpływ na ostateczny wynik wyborów.

„To jedynie propozycja dla Zjednoczonej Prawicy”

Udało nam się również uzyskać komentarz głównego zainteresowanego – Jakuba Banaszka. Jak wspomniał w rozmowie, słowa premiera Gowina traktuje jedynie jako jedną z propozycji dla całej chełmskiej prawicy.

Uważam siebie jedynie jako jedną z propozycji w obozie Zjednoczonej Prawicy – mówi Jakub Banaszek.Ostateczny udział w wyborach wymaga oczywiście konsultacji z główną partia – Prawem i Sprawiedliwością, a decydujące zdanie ma tu jej lokalny lider Poseł Beata Mazurek. Wszyscy mamy jeden cel – dobra zmiana dla Chełma – dodaje.

 

Komentarze

 • Andrzej S
  o 18:59

  Kraj zmienia sie na dobre?No ale kpina.Przestepcy lamia Konstytucje,I to jest dobre+

  + 22
  - 22
 • Chełm moje miasto
  o 18:41

  Może własnie trzeba postawić na kogoś o mocnej pozycji zeby w koncu zajeli sie Chelmem! Pani Beato, mysle, ze Pani powinna wystartować! Poslow tez wybieramy po to, zeby nasze sprawy zalatwiali w Warszawie. Ja bym chcuala zeby pis w koncu zainteresowal sie naszym miastem. Zycze tego sobie i mieszkancom c)Chelma!

  + 22
  - 22
 • Rafał
  o 18:38

  Może w końcu dobra zmiana, tak jak kraj się zmienia na dobre, tak miasto się w końcu zmieni. Popieram.

  + 22
  - 22
 • Maria
  o 18:34

  Przecież ten Banaszak jest z Warszawy. Sam o tym pisał w swojejulotce podczas wyborow parlamentarnych. Zreszta Mazurek to tez nie jest rodowita chełmianka. Stop spadachroniarzom

  + 22
  - 22
 • Chełm moje miasto
  o 18:24

  Pan Banasek jest młody może coś sie zacznie dziać? A kiedy Pis wystawi kandydata? A Moze kandydata psl wybierzmy, tego chcecie???? Ryśka z Nowoczsnej tu jeszczw btakuje!Dobra zmiana może i u nas zawita.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 18:23

  A kogo to obchodzi?Skompromitowany gowin,skompromitowana mazurek.Prosze,zajmijmy sie powaznymi sprawami.

  + 22
  - 22
 • Beata
  o 18:17

  Czy Pan Gowin uzgodnił to z Panią Beatą? Przystojniak

  + 22
  - 22
 • Jose Arcadio
  o 17:55

  Czy to ten Banaszak z Chełmianki?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA