REKLAMA
Beata Mazurek: Decyzje w sprawie Prezydenta Chełma jeszcze nie zapadły
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił wczoraj, że chciałby, aby kandydatem Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Chełma był Jakub Banaszek. Władze chełmskiego PiS deklarują jednak, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. 

Przedwyborcza gorączka powoli dociera także do Chełma. Na politycznej scenie pojawiają się pierwsze nazwiska osób, które mogłyby rywalizować o najważniejsze stanowisko w mieście. Jeszcze wczoraj wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że chciałby, aby kandydatem całej Zjednoczonej Prawicy w Chełmie był Jakub Banaszek. Członek Porozumienia, doradca ministra zdrowia oraz wojewody lubelskiego (piszemy o tym tutaj).Jak się okazuje, jego nazwisko nie jest jedynym rozważanym na chełmskiej prawicy. Władze PiS, choć nie odcinają się od propozycji Gowina, to deklarują, że w swoim gronie mają równie dobre propozycje, a ostateczna decyzja będzie poprzedzona wewnętrznymi rozmowami.

– Ostateczne decyzje w sprawie kandydata na prezydenta Chełma jeszcze nie zapadły. Bezustannie trwają dyskusje na ten temat. Prawo i Sprawiedliwość także ma swoich, równie dobrych kandydatów. Choćby dobrze znanego mieszkańcom Zdzisława Szweda. Temat jest jednak otwarty – mówi dla naszego portalu Poseł Beata Mazurek

Z nieoficjalnych źródeł wiemy także, że sama posłanka Mazurek jest mocno nakłaniana do startu w wyścigu o fotel Prezydenta Chełma, co mogłoby mieć zdecydowany wpływ na ostateczny wynik wyborów.

„To jedynie propozycja dla Zjednoczonej Prawicy”

Udało nam się również uzyskać komentarz głównego zainteresowanego – Jakuba Banaszka. Jak wspomniał w rozmowie, słowa premiera Gowina traktuje jedynie jako jedną z propozycji dla całej chełmskiej prawicy.

Uważam siebie jedynie jako jedną z propozycji w obozie Zjednoczonej Prawicy – mówi Jakub Banaszek.Ostateczny udział w wyborach wymaga oczywiście konsultacji z główną partia – Prawem i Sprawiedliwością, a decydujące zdanie ma tu jej lokalny lider Poseł Beata Mazurek. Wszyscy mamy jeden cel – dobra zmiana dla Chełma – dodaje.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Jan
  o 10:10

  Coś w końcu w PIS zaczeło się dziać. Zacznijcie jeszcze być prawdziwą opozycją bo to wstyd tak popierać nieudolny zarząd miasta.

  + 22
  - 22
 • aa
  o 21:42

  Szwed to ten gościu, który kiedyś po pijaku autem nocą jeździł? Ciekawe czy dalej tak robi?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 18:44

  Jak nic nie bedziemy ribic,to tylko sciskac doope.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 18:43

  Nie mamy Luwru,to fakt,ale zawsze cos mozna sprzedac,chocby jako baze naszych okolic,one sa wspaniale.Niedawno rozmawialem z profesorem Uniwersytetu Srrodkowo-Europejskiego,ktory,a ma tescia z Chelma,namawia,zeby biznesowo patrzec na nasze okolice-tansze niz zachod Polski.

  + 22
  - 22
 • piotr.g
  o 14:42

  To wszystko bzdury , mało istotne sprawy. Chełm nie ma takich zbytków i atrakcji żeby utrzymać się z turystyki. Jak przyjdzie komisarz to nie przywiezie worka pieniędzy tylko zakręci kurki ,sprzeda majątek: hala sportowa , akwapark i co się da. Obetnie wydatki na sport i kulturę itp. bo budżet będzie musiał się bilansować na zero.I z zacznie spłacać długi. No i oczywiście podniesie powiedzmy 10 krotnie podatki. Więc za wszystko będziemy płacić w sumie my. Rozmowa o kolejnym rozdawnictwie będzie więc bezprzedmiotowa. Bo rozdawać kasę to każdy głupi potrafi. Natomiast „deal” jest prosty. Cementowania która kopie naszą chełmską kredę i zanieczyszcza nasze powietrze ile podatków płaci do kasy miasta? Niech ktoś zgadnie?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 14:08

  Wiktorze,piszesz,ze sytuacja jest tragiczna,a wiec tym samym piszesz,ze kazda propozycja dodatkowych wydatkow jest glupia.
  Teraz konieczna jest nowa,niepolitykierska ekila,ktora przynajmniej bedzie miala pomysl na Chelm,a nie dalsze parki wodne lub jak Nasz Chelm inne wydatki.Juz nie ma forsy na kupowanie wyborcow.

  + 22
  - 22
 • Wiktor
  o 13:16

  Panowie. Nie będzie tak jak było bo sytuacja finansowa miasta jest tragiczna. Ile można pompować budżet żeby tylko wskaźnik do sądu wyszedł. W oficjalnych dokumentach finansowych miasto po najbliższych wyborach powinno spłacać ponad 20 mln zł rocznie. A to się jeszcze nigdy nie zdarzyło. Spółki są w większości na stratach i źle zarządzane. Budżet już obecnie trzeszczy. Grozi nam komisarz po następnych wyborach!!! Jak złożona została propozycja Budżety Obywatelskiego przez Nasz Chełm to władze miasta wraz z radnymi nie tylko koalicji krzyczeli że po co to robić przecież to niepotrzebne wydatki. Po kilku latach funkcjonowania BO pani prezydent i radni miasta chwalą się nim na lewo i prawo. Mieszkańcy interesują się inwestycjami, które chcą zgłosić i są realizowane. Ludzie zaczynają być gospodarzami swego miasta. Darmowe przejazdy dla młodzieży to pomysł nie nowy. Trzeba podejść do tego tematu. Jest to też okazja do dyskusji na tema CLA. Łatwo jest krytykować propozycje. Ale mam nadzieję że ktoś to jednak przeliczy. Nie da się tego zamieść pod dywan!

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 12:47

  Samo kandydowanie tak skompromitowanej osoby jak p.Mazurek byloby kompromitacja Chelma.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 11:16

  Piotrze g.
  Od lat pisze,ze zle sie dzieje,co jest oczywiste.Chelm sie zwija.Sandomierz na Mateuszu 3 krotnie zwiekszyl liczbe turystow,udana promocja.Grube pieniadze wydawane na wydzial promocji itp nie przekladaja sie chocby na znaczace zwiekszenie liczby turystow,a przeciez np.dosc sensacyjne wykopaliska na Gorce sa atrakcja.Jestem zapraszany na rozmaite konferencje,ostatnio kongres historykow w Krakowie I forum w Warszawie I stwierdzam,Chelm nie jest znany.Rozdaje rozmaite foldery I ludzie zobaczywszy Chelm na zdjeciach sa czesto zachwyceni,ale do ilu ludzi ja jeden moge dotrzec?M.in. to kosztuje.
  Samo administrowanie Chelmem to za malo.Trzeba ofensywy promocji Chelma.A czy znasz jakiekolwiek sugestie na ten temat wsrod tych co chca rzadzic Chelmem,najwyzej praktycznie humorystyczne bezplatne bilety dla dzieci.

  + 22
  - 22
 • piotr.g
  o 09:35

  Pani Mazurek nie wystartuje bo nie ma pojęcia o rządzeniu miastem,wiec by się ” zbłazniła” a poza tym ma „dobre koryto” w Warszawie! Te jej wszystkie ” szwedy , czechy czy inne rusy ( Bożeński)”,nie mają szans w wyborach ,to już było ! W Chełmie PiS ( pani poseł Mazurek) stawia na SLD czyli na Agatę FISZ. To widać wyrażnie z kilku ostatnich wyborów samorządowych i poparciu Pani Mazurek w II turze. Pani Mazurek też nie pozwoli aby obok niej ” wyrósł” jakiś „młody i grozny” i by jej zagroził w posłowaniu. Wiec trzyma przy sobie wyłącznie miernoty i zgrane karty. Ten młody to moim zdaniem karierowicz bez menadżerskiego doświadczenia , utoczony w budżetowce. Byłoby to samo co teraz tyle tylko że wymieniłby ludzi na swoich. Tu potrzebny jest” ktoś taki jak Zając „. Z otwartą głową i pomysłami. Co by nie powiedzieć o Zającu to jednak jego Szkoła Wyższa na tle podobnych w regionie kwitnie a tamte powoli ” zdychają”. Ale u nas ten numer nie przejdzie – za mądry! My sami nie wiemy czego chcemy. Raz piszą że CLA to bankrut , pózniej proponują darmowe bilety czyli rozdawnictwo itd. Więc będzie tak jak było! Ot, co!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wyborczy wieczór
  2 342
  Pomoc dla niepełnosprawnych na wybory
  331
  Jeden ze skazanych ws. kupowania głosów był członkiem Postaw na Chełm i SLD
  4 965
  Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
  4 588
  Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
  4 374
  REKLAMA