REKLAMA
Beata Mazurek: Decyzje w sprawie Prezydenta Chełma jeszcze nie zapadły
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił wczoraj, że chciałby, aby kandydatem Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Chełma był Jakub Banaszek. Władze chełmskiego PiS deklarują jednak, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. 

Przedwyborcza gorączka powoli dociera także do Chełma. Na politycznej scenie pojawiają się pierwsze nazwiska osób, które mogłyby rywalizować o najważniejsze stanowisko w mieście. Jeszcze wczoraj wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że chciałby, aby kandydatem całej Zjednoczonej Prawicy w Chełmie był Jakub Banaszek. Członek Porozumienia, doradca ministra zdrowia oraz wojewody lubelskiego (piszemy o tym tutaj).

REKLAMA

Jak się okazuje, jego nazwisko nie jest jedynym rozważanym na chełmskiej prawicy. Władze PiS, choć nie odcinają się od propozycji Gowina, to deklarują, że w swoim gronie mają równie dobre propozycje, a ostateczna decyzja będzie poprzedzona wewnętrznymi rozmowami.

– Ostateczne decyzje w sprawie kandydata na prezydenta Chełma jeszcze nie zapadły. Bezustannie trwają dyskusje na ten temat. Prawo i Sprawiedliwość także ma swoich, równie dobrych kandydatów. Choćby dobrze znanego mieszkańcom Zdzisława Szweda. Temat jest jednak otwarty – mówi dla naszego portalu Poseł Beata Mazurek

Z nieoficjalnych źródeł wiemy także, że sama posłanka Mazurek jest mocno nakłaniana do startu w wyścigu o fotel Prezydenta Chełma, co mogłoby mieć zdecydowany wpływ na ostateczny wynik wyborów.

„To jedynie propozycja dla Zjednoczonej Prawicy”

Udało nam się również uzyskać komentarz głównego zainteresowanego – Jakuba Banaszka. Jak wspomniał w rozmowie, słowa premiera Gowina traktuje jedynie jako jedną z propozycji dla całej chełmskiej prawicy.

Uważam siebie jedynie jako jedną z propozycji w obozie Zjednoczonej Prawicy – mówi Jakub Banaszek.Ostateczny udział w wyborach wymaga oczywiście konsultacji z główną partia – Prawem i Sprawiedliwością, a decydujące zdanie ma tu jej lokalny lider Poseł Beata Mazurek. Wszyscy mamy jeden cel – dobra zmiana dla Chełma – dodaje.

 

REKLAMA
Komentarze

 • Irek
  o 12:12

  Wybacz Wojtek to tylko interesy.

  + 22
  - 22
 • Wojtek
  o 20:21

  Jak można nadal popierać nieróbstwo i Panią Fisz? Śmiech na sali. Ludzie są ślepi.

  + 22
  - 22
 • Jan
  o 10:10

  Coś w końcu w PIS zaczeło się dziać. Zacznijcie jeszcze być prawdziwą opozycją bo to wstyd tak popierać nieudolny zarząd miasta.

  + 22
  - 22
 • aa
  o 21:42

  Szwed to ten gościu, który kiedyś po pijaku autem nocą jeździł? Ciekawe czy dalej tak robi?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 18:44

  Jak nic nie bedziemy ribic,to tylko sciskac doope.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 18:43

  Nie mamy Luwru,to fakt,ale zawsze cos mozna sprzedac,chocby jako baze naszych okolic,one sa wspaniale.Niedawno rozmawialem z profesorem Uniwersytetu Srrodkowo-Europejskiego,ktory,a ma tescia z Chelma,namawia,zeby biznesowo patrzec na nasze okolice-tansze niz zachod Polski.

  + 22
  - 22
 • piotr.g
  o 14:42

  To wszystko bzdury , mało istotne sprawy. Chełm nie ma takich zbytków i atrakcji żeby utrzymać się z turystyki. Jak przyjdzie komisarz to nie przywiezie worka pieniędzy tylko zakręci kurki ,sprzeda majątek: hala sportowa , akwapark i co się da. Obetnie wydatki na sport i kulturę itp. bo budżet będzie musiał się bilansować na zero.I z zacznie spłacać długi. No i oczywiście podniesie powiedzmy 10 krotnie podatki. Więc za wszystko będziemy płacić w sumie my. Rozmowa o kolejnym rozdawnictwie będzie więc bezprzedmiotowa. Bo rozdawać kasę to każdy głupi potrafi. Natomiast „deal” jest prosty. Cementowania która kopie naszą chełmską kredę i zanieczyszcza nasze powietrze ile podatków płaci do kasy miasta? Niech ktoś zgadnie?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 14:08

  Wiktorze,piszesz,ze sytuacja jest tragiczna,a wiec tym samym piszesz,ze kazda propozycja dodatkowych wydatkow jest glupia.
  Teraz konieczna jest nowa,niepolitykierska ekila,ktora przynajmniej bedzie miala pomysl na Chelm,a nie dalsze parki wodne lub jak Nasz Chelm inne wydatki.Juz nie ma forsy na kupowanie wyborcow.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA