REKLAMA
Będą letnie pociągi do Włodawy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy radni postanowili dołożyć Marszałkowi Województwa nieco grosza z miejskiej kasy. Po to, by w letnie weekendy wrócił na tory pociąg pasażerski do Włodawy.

Reklama

Uchwałę „w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Lubelskiego w zakresie dofinansowania zadania pn. Organizacja tras pociągów pasażerskich według indywidualnych rozkładów jazdy na linii kolejowej nr 81 (odcinek: Chełm – Włodawa), w sezonie letnim 2020 r.” podjęli na ostatniej sesji (28 maja) chełmscy radni.

Dotacja na rzecz uruchomienia tego połączenia to kwota z kasy miasta niewiele ponad 7,8 tys. zł. Do projektu dokładają się też samorządy gmin Chełm, Ruda Huta, Wola Uhruska i Włodawa.

Dzięki wspólnej zrzutce, w letnie weekendy znów wyruszą na tory szynobusy z Chełma do Włodawy i z powrotem. Oczywiście z obowiązkowym przystankiem nad Jeziorem Białym.
Pociągi kursować będą w soboty i niedziele, od 27 czerwca do 27 września 2020 r. Będzie dwie pary pociągów w ciągu dnia, rano i wieczorem.

***

Pociągi na trasie Włodawa-Chełm w okresie letnim, to już pewna tradycja. Samorzady robią swoistą zrzutkę dzięki, której mamy bliżej nie tylko nad jezioro Białe ale również do grzybodajnych Lasów Sobiborskich. Rok temu pociąg rozpoczął kursowanie już od 22 czerwca. 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA