REKLAMA
Będą mieli świetlicę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W Strupinie Dużym powstanie świetlica wiejska. Ponad połowę inwestycji sfinansuje Unia Europejska.

REKLAMA

Projekt pn. ,,Budowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Strupin Duży” zakłada budowę obiektu świetlicy wiejskiej wraz z przyłączem wodociągowym i energetycznym. Obok budynku powstać ma plac zabaw, wraz z siłownią zewnętrzną, a także parking i bezodpływowy zbiornik na ścieki sanitarne. Teren zostanie utwardzony i ogrodzony. Gmina wygrała fundusze w konkursie unijnym.


REKLAMA

Wójt Gminy Chełm podpisał  15 maja 2019r. umowę na dofinansowanie projektu pn. ,,Budowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Strupin Duży”, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 działania ,,Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Gmina otrzymała maksymalne w tym działaniu dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł , zajmując 4. miejsce na liście rankingowej.

Przetarg na realizację projektu wygrała firma Wykonawca Usługi Budowlane z Chełma na kwotę 989 tys. zł.  Kwota dofinansowania wynosi 500 tys. zł.

Mieszkańcy Strupina Dużego z nowej świetlicy będą mogli korzystać od września przyszłego roku.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Dreszera i Ceramiczna do remontu
725
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 378
Spółki miejskie. Czas działań
1 528
Personalne roszady w miejskich spółkach
3 794
Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
1 251
REKLAMA