REKLAMA
Będą mieli świetlicę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W Strupinie Dużym powstanie świetlica wiejska. Ponad połowę inwestycji sfinansuje Unia Europejska.

REKLAMA

Projekt pn. ,,Budowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Strupin Duży” zakłada budowę obiektu świetlicy wiejskiej wraz z przyłączem wodociągowym i energetycznym. Obok budynku powstać ma plac zabaw, wraz z siłownią zewnętrzną, a także parking i bezodpływowy zbiornik na ścieki sanitarne. Teren zostanie utwardzony i ogrodzony. Gmina wygrała fundusze w konkursie unijnym.


REKLAMA

Wójt Gminy Chełm podpisał  15 maja 2019r. umowę na dofinansowanie projektu pn. ,,Budowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Strupin Duży”, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 działania ,,Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Gmina otrzymała maksymalne w tym działaniu dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł , zajmując 4. miejsce na liście rankingowej.

Przetarg na realizację projektu wygrała firma Wykonawca Usługi Budowlane z Chełma na kwotę 989 tys. zł.  Kwota dofinansowania wynosi 500 tys. zł.

Mieszkańcy Strupina Dużego z nowej świetlicy będą mogli korzystać od września przyszłego roku.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
546
Hala produkcyjna już gotowa
613
Stawiamy na naukę
409
Będzie nowa spółka kolejowa
932
Komu mandat do PE? Zobacz listy
947
REKLAMA