REKLAMA
Będą nowe mieszkania
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do końca stycznia Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przyjmuje wnioski od zainteresowanych mieszkaniem w nowym bloku. Budynek z 28 lokalami stanąć ma na os. Zachód.

W nowym bloku TBS znaleźć się ma 28 mieszkań o różnym metrażu. Nie będą zbyt obszerne – od 40 do 60 metrów kw. Budowa czterokondygnacyjnego bloku planowana jest przy ul. Synów Pułku czyli tam, gdzie TBS już wcześniej postawiło cztery podobne budynki (na zdjęciu). 


REKLAMA

Mieszkanie w TBS

to szansa dla tych, których dochody nie pozwalają na kupno własnego lokum na rynku komercyjnym. Stąd spore zainteresowanie ofertą. O mieszkanie z TBS starać się mogą osoby zamieszkałe w Chełmie lub związane z miastem z racji wykonywanej pracy. Muszą mieć udokumentowane dochody oraz wkład własny na budowę mieszkania w wysokość około 30 proc. jego wartości.

O szczegóły pytajcie w TBS. Kontakt (kliknij).

– Na razie przyjmujemy wszystkie wnioski, a termin ich składania wyznaczyliśmy na koniec stycznia br. Po tym terminie odbędzie się weryfikacja złożonych wniosków – mówi Bogdan Drygasiewicz, prezes Chełmskiego TBS Sp. z o.o.

Obecnie TBS stara się o pozwolenie na budowę nowego bloku. Spółka ocenia, że  procedura potrwa do połowy lutego br.

– Następnie przystąpimy do wyłonienia wykonawcy i rozpoczęcia budowy. Dołożymy wszelkich starań, aby nastąpiło to jak najszybciej – obiecuje prezes.

Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego powstało w 1999 r. i jest spółką miasta. Pierwszy budynek postawiło przy ul. Kińczyka. Kolejne dwa znajdują się przy Przemysłowej, a cztery przy Synów Pułku. Mieszka w nich około 200 rodzin.

Samorząd też

podjął działania z myślą o budowie nowych mieszkań. Trwają właśnie prace nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu os. Zachód.

Mają one umożliwić wyznaczenie nowych terenów, o powierzchni około 6 ha, z przeznaczeniem pod budownictwo wielorodzinne. Jedną z możliwości branych pod uwagę przez władze miasta, jest realizacja nowych mieszkań w ramach Programu „Mieszkanie Plus”.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Ferie. Nie siedź w domu
227
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
476
Wiosną ruszy budowa galerii
1 452
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
4 070
Plac wypięknieje
1 338
REKLAMA