REKLAMA
Będą pieniądze na basen przy „ósemce”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wszystko wskazuje na to, że miasto dostanie dofinansowanie na dokończenie modernizacji basenu przy Szkole Podstawowej nr 8.

REKLAMA

Złożony jeszcze w marcu projekt do programu „Sportowa Polska” został zaopiniowany pozytywnie. Na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki pojawiły się protokoły z posiedzeń w sprawie zaopiniowania złożonych wniosków.
Chełmski projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł. Kolejny milion na ten cel zarezerwowano w budżecie miasta. Pieniądze te pozwolą na dokończenie modernizacji i oddanie basenu do użytkowania dzieciom i młodzieży.


REKLAMA

W ubiegłym roku na basenie przy SP nr 8 położono nowy dach i wymieniono okna w obiekcie. Modernizacji wymaga jednak cały budynek w tym m.in. szatnie, korytarze i niecka basenowa. Wymienić należy też wszystkie sieci oraz urządzenia do uzdatniania wody. Pisaliśmy o tym tutaj.

***

Zabawne w tym wszystkim jest to, że na fali kampanii wyborczej, sprawa pieniędzy na dokończenie modernizacji basenu została odtrąbiona jako wielki sukces zarówno przez lewicę, jak i przez prawicę. Agata Fisz  chwali się skutecznością jeśli chodzi o realizację inwestycji i pozyskiwanie środków zewnętrznych, a Jakub Banaszek podkreśla, że to ogromne rządowe wsparcie dla chełmian.
Ciekawe, kto jeszcze poczuje się ojcem tego sukcesu?

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 23:18

  Na wszystkie remonty szkół zgodnie z zaleceniami straży i sanepidu potrzeba 200 mln.

  + 22
  - 22
 • blablabla
  o 13:58

  Zenek, nikt nie da kasy jeżeli nie ma wniosku. to oczywiste.

  + 22
  - 22
 • Zenon
  o 11:02

  blablabla, to tak niestety nie działa, że kto składa wniosek, ten dostaje. Nie takie wnioski przepadały, wielokrotnie doświadczyli tego miejscy urzędnicy, często juz na etapie oceny formalnej :))

  + 22
  - 22
 • blablabla
  o 09:26

  kto złożył wniosek ten może się chwalić. Prawda jest taka, że gdyby ktoś tego nie zrobił to ktoś kasy by nie dał 🙂

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Jest umowa na nową siedzibę INM
  581
  Hala produkcyjna już gotowa
  661
  Stawiamy na naukę
  429
  Będzie nowa spółka kolejowa
  957
  Komu mandat do PE? Zobacz listy
  982
  REKLAMA