REKLAMA
Będą przysięgać w Świdniku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W najbliższą niedzielę kolejni żołnierze-ochotnicy złożą przysięgę wojskową i zasilą szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To uczestnicy projektu „Ferie z WOT”.

Reklama

Pierwsza w tym roku przysięga wojskowa w 2 LBOT odbędzie się w Świdniku, na placu Konstytucji 3 Maja, w niedzielę (26 stycznia), o godz. 13.00. Ceremonię poprzedzi msza św. w intencji żołnierzy o godz. 11.30 w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła przy ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 32 w Świdniku.
Stamtąd nastąpi przemarsz oddziałów w kierunku placu Konstytucji 3 Maja, gdzie odbędzie się uroczysta przysięga. Ceremonia zakończy się około godz. 14.00 defiladą pododdziałów 2 LBOT.

Wydarzenie uatrakcyjni pokaz walki wręcz przygotowany przez żołnierzy OT 24 batalionu lekkiej piechoty z Chełma. Ponadto będzie można zobaczyć pojazdy i wyposażenie lubelskiej brygady. W programie przewidziane są również specjalne atrakcje dla dzieci. Tradycyjnie będzie można skosztować wojskowej grochówki.

Przysięga wojskowa w Świdniku jest zwieńczeniem pierwszego w tym roku szkolenia podstawowego żołnierzy OT, realizowanego w ramach projektu „Ferie z WOT”. Szkolenie ukończyło w sumie 51 ochotników z województwa lubelskiego. To głównie pełnoletnia młodzież szkół średnich, nauczyciele i studenci, którzy postanowili wykorzystać czas wolny od nauki na szkolenie wojskowe, aby w przyszłości, jeśli będzie taka potrzeba, wspierać swoją lokalną społeczność.

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej liczy obecnie około 3400 żołnierzy. Najbliższe szkolenie podstawowe dla kandydatów do terytorialnej służby wojskowej zaplanowane jest w terminie 8-23 maja br. Wszyscy, którzy chcą wstąpić w szeregi Terytorialsów powinni już teraz zgłaszać się do Wojskowych Komend Uzupełnień w swoim miejscu zamieszkania. Wniosek o powołanie do służby, można również składać drogą elektroniczną przez platformę ePUAP.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Zmiany w kursowaniu autobusów miejskich
1 030
Po co miastu obwodnica południowa?
2 821
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
269
USC i magistrat do remontu
504
Dreszera zamknięta
614
REKLAMA