REKLAMA
Będzie galeria i kolejny salon
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nasi Czytelnicy bardzo sceptycznie komentowali wszelkie doniesienia dotyczące budowy Galerii Chełm. A tymczasem inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę.

Jeżeli dokumenty skompletowane przez inwestora czyli firmę Acteeum Central Europe nie będą budzić żadnych zastrzeżeń chełmskich urzędników, to pozwolenie na budowę obiektu zostanie wydane w ciągu miesiąca. Jeżeli dokumentacja będzie wymagała uzupełnienia, to procedura może się wydłużyć o kolejny miesiąc.

REKLAMA

Faktem pozostaje, że jeszcze tego lata u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej powinniśmy zobaczyć, jak wznosi się pierwsza w Chełmie galeria handlowa. Obiekt będzie parterowy i będzie zajmował 17 tys. metrów kwadratowych (dla porównania Tesco to 5 tys. m kw.). Klienci znajdą tu 60 sklepów przeważnie z odzieżą i obuwiem, ale nie zabraknie  sklepu spożywczego, agd i rtv, gastronomii, biur podróży, kosmetyków, biżuterii czy salonu EMPiK. Więcej pisaliśmy na ten temat tutaj.  Przy galerii zostanie pobudowany parking na ponad 500 aut.

Oficjalnego otwarcia Galerii Chełm możemy się spodziewać w pierwszej połowie 2019 roku.

To nie koniec optymistycznych wiadomości. Na swoim profilu na FB prezydent miasta poinformowała, że „wydane zostało pozwolenie na budowę nowego obiektu handlowo-usługowego o powierzchni ponad 1200 mkw, który ma powstać w rejonie ulic: Rampa Brzeska, Al. Przyjaźni, Rejowiecka. Inwestycja najprawdopodobniej dotyczyć ma branży AGD/RTV, wiązać się z powstaniem do 30 miejsc pracy, a budowa planowana jest jeszcze w tym roku.”

Komentarze

 • Andrzej S
  o 12:24

  Ha,ha

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 17:40

  Za 10 lat będziesz w tym miejscu miał podziemny parking, na górze sklepy a wyżej apartamenty. Przypomnę, że polski kapitał rodził się na łóżkach polowych, zapomniałeś 😉

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 17:16

  Budowa tych barakow to rozwoj?Czego?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 17:13

  Plan zagospodarowania moze okreslic rodzaj inwestycji.Obecna ekipa nieudacznikow miala wiele lat,ale nie ma wyobrazni.

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 17:07

  RM uchwaliła bo czemu miała tego nie zrobić? nie jest to działalność uciążliwa. Inwestor przygotował proces inwestycyjny a urzędnicy pod kierownictwem prezydent maja to zatwierdzić. Oczywiście RM może bawić się w politykierstwo i zablokować inwestycje ale gdzie są ci kupcy z czasów Grabczuka co to blokowali? Rozwoju nie da się zatrzymać nawet gdyby ktoś z Chełma chciał zrobić skansen 😉

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 11:56

  ddk,powtarzam,RM uchwala plany zagospodarowania,widac uchwalony plan do kitu skoro taki potworek moze powstac.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA