REKLAMA
Będzie połączenie kolejowe Chełm – Kowel. Sprawdź, kiedy ruszy!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pociągi z Chełma pojadą do ukraińskiego Kowla. Trasa zostanie otwarta jeszcze w czerwcu i będzie obsługiwana autobusami szynowymi z Pesy.

Zgodnie z zapowiedziami pociąg Kowel – Jagodin- Chełm ruszy 12 czerwca. Będzie to drugi przypadek, po pociągu Przemyśl-Kijów, kiedy ukraiński pociąg wjedzie na polskie tory. Pierwszy przejazd testowy odbył się 5 maja w piątek. Jednym z pasażerów był wiceprezydent Józef Górny.

REKLAMA

Połączenie ma być szybkie, wygodne i bezpieczne, a odprawa graniczna ma odbywać się w czasie jazdy. Pociąg zabierze na pokład 182 pasażerów, którzy za dwie godziny podróży zapłacą 15 zł.


REKLAMA

Jak na razie przeszkodą jest różny dla Polski i Ukrainy rozstaw torów. Szeroki tor po stronie naszych sąsiadów pozwala osiągnąć prędkość 80 km/h, ale tory po stronie polskiej wymagają modernizacji. PKP PLK przeznaczyła na ten cel 1,7 mln zł. Niezbędne prace zostaną wykonane do końca maja. Wiadomo, że te międzynarodowe połączenie będą obsługiwać autobusy szynowe produkcji bydgoskiej Pesy.

Czy jest to duża szansa a współpracę gospodarczą i kulturalną dla Chełma? Wybierzecie się na Ukrainę?

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hala produkcyjna już gotowa
439
Stawiamy na naukę
320
Będzie nowa spółka kolejowa
891
Komu mandat do PE? Zobacz listy
903
Duża dotacja dla PWSZ | WIDEO
581
REKLAMA