REKLAMA
Będzie praca na granicy
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W tym roku do służby przyjętych zostanie 90 nowych funkcjonariuszy. Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi nabór kandydatów.

Podczas szkolenia przygotowawczego do służby w jednym z ośrodków szkoleniowych Straży Granicznej, każdy kandydat otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 2 tys. zł „na rękę”. Na początku służby wynagrodzenie wzrasta do 2,6 tys. zł netto. Nic więc dziwnego, że praca w SG cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem. W minionym roku o 76 miejsc pracy w NOSG starało się ponad tysiąc kandydatów. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie podobnie.


REKLAMA

Służbę w SG może pełnić obywatel RP, niekarany i korzystający w pełni z praw publicznych, z co najmniej średnim wykształceniem i sprawny fizycznie. W momencie przyjęcia do pracy nie może mieć więcej niż 35 lat. Mogą zdarzyć się odstępstwa od tego warunku, ale trzeba się wykazać wyjątkowymi kwalifikacjami przydatnymi w służbie.

Kandydaci do pracy będą sprawdzani w dwóch etapach. Pierwszy to wstępna rozmowa kwalifikacyjna, test psychologiczny i egzamin sprawności fizycznej. Drugi etap to testy z wiedzy ogólnej i znajomości języka obcego, sprawności fizycznej i kolejna rozmowa kwalifikacyjna. Osoby, które pozytywnie pokonają oba etapy, staną jeszcze przed komisją lekarską, która ostatecznie ustali ich zdolność do służby.

Szczegółowe informacje co do wymagań wobec kandydatów oraz wykaz potrzebnych dokumentów znajdziecie na stronie internetowej NOSG.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Ferie. Nie siedź w domu
227
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
476
Wiosną ruszy budowa galerii
1 452
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
4 070
Plac wypięknieje
1 338
REKLAMA