REKLAMA
Będzie remont szpitala
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sześć szpitali z regionu dostało prawie 97 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na modernizacje swoich placówek. Chełmski szpital właśnie ogłosił przetarg na wydanie swojej części dotacji.

Umowa opiewająca na kwotę 96,862 mln zł z RPO WL z przeznaczeniem na ochronę zdrowia została podpisana 29 grudnia 2017 r.– W ramach umowy sześć szpitali podlegających pod Samorząd Województwa Lubelskiego wykona w swoich placówkach prace remontowo-budowlane mające na celu poprawę efektywności działalności leczniczych w obszarach potrzeb zdrowotnych mieszkańców naszego województwa – powiedział Sławomir Sosnowski, marszałek województwa.  – Chodzi głównie o dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a także wyposażenie w sprzęt medyczny.

Szpitale, które są partnerami projektu to: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie, Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej oraz Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II.

Chełmski szpital nie traci czasu i już ogłosił przetarg na prace budowlane w swoich obiektach. Chodzi o wykonanie remontu i przebudowę budynku szpitalnego „D” przy Szpitalnej 53, w celu „doprowadzenia do pełnej funkcjonalności na potrzeby Bloku Operacyjnego, Oddziału Urazowo-Ortopedycznego z Chirurgią Kręgosłupa oraz Oddziału Rehabilitacji Narządu Ruchu”.
W ramach remontu pomieszczenia zostaną m.in. dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, przebudowane zostaną instalacje i oświetlenie, pojawią się zewnętrzne windy. Termin składania ofert przez firmy zainteresowane udziałem w przetargu mija 19 stycznia br.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wyborczy wieczór
2 337
Pomoc dla niepełnosprawnych na wybory
329
Jeden ze skazanych ws. kupowania głosów był członkiem Postaw na Chełm i SLD
4 963
Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
4 587
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 374
REKLAMA