REKLAMA
Będzie remont szpitala
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sześć szpitali z regionu dostało prawie 97 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na modernizacje swoich placówek. Chełmski szpital właśnie ogłosił przetarg na wydanie swojej części dotacji.

Umowa opiewająca na kwotę 96,862 mln zł z RPO WL z przeznaczeniem na ochronę zdrowia została podpisana 29 grudnia 2017 r.


REKLAMA

– W ramach umowy sześć szpitali podlegających pod Samorząd Województwa Lubelskiego wykona w swoich placówkach prace remontowo-budowlane mające na celu poprawę efektywności działalności leczniczych w obszarach potrzeb zdrowotnych mieszkańców naszego województwa – powiedział Sławomir Sosnowski, marszałek województwa.  – Chodzi głównie o dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a także wyposażenie w sprzęt medyczny.

Szpitale, które są partnerami projektu to: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie, Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej oraz Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II.

Chełmski szpital nie traci czasu i już ogłosił przetarg na prace budowlane w swoich obiektach. Chodzi o wykonanie remontu i przebudowę budynku szpitalnego „D” przy Szpitalnej 53, w celu „doprowadzenia do pełnej funkcjonalności na potrzeby Bloku Operacyjnego, Oddziału Urazowo-Ortopedycznego z Chirurgią Kręgosłupa oraz Oddziału Rehabilitacji Narządu Ruchu”.
W ramach remontu pomieszczenia zostaną m.in. dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, przebudowane zostaną instalacje i oświetlenie, pojawią się zewnętrzne windy. Termin składania ofert przez firmy zainteresowane udziałem w przetargu mija 19 stycznia br.

Napisz komentarz

REKLAMA
REKLAMA