REKLAMA
Będzie trasa ekspresowa do Dorohuska
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S12 od Piask do Dorohuska.

Wyłonieni w przetargu wykonawcy będą mieli 23 miesiące na opracowanie koncepcji programowej dla blisko 75-kilometrowej drogi ekspresowej. Będzie prowadzić od węzła Piaski Wschód do granicy z Ukrainą w Dorohusku. Projektanci przeanalizują projekt dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu. Jeśli z analiz i prognoz ruchu będzie wynikała potrzeba zachowania rezerwy pod trzeci pas, przedstawią także rozwiązania wariantowe.Zamówienie podzielono na trzy części obejmujące cztery odcinki realizacyjne, w tym obwodnicę Chełma. Obecnie tylko obwodnica Chełma, omijająca miasto od północy, ma zapewnione finansowanie (zgodnie z zapisami w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad). Pozostałe odcinki będą mogły być realizowane w przypadku oszczędności przetargowych.

Przebieg drogi ekspresowej ustalony został decyzją środowiskową i nie podlega zmianie. Mogą pojawić się nowe rozwiązania dotyczące obsługi ruchu lokalnego. Trasa będzie biegła zupełnie nowym śladem i na zmianę omijała obecną drogę krajową nr 12 od północy lub od południa.
Przewidziana jest budowa siedmiu węzłów: Dorohucza, Siedliszcze, Chełm Zachód, Chełm Północ, Chełm Okszów, Chełm Wschód i Dorohusk. Na odcinku tym ma też powstać osiem miejsc obsługi podróżnych – od najprostszych z miejscami parkingowymi i sanitariatami, po rozbudowane ze stacjami paliw i restauracjami oraz miejscem pod ewentualną budowę obiektów noclegowych.

Gotowa koncepcja programowa  posłuży do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie „projektuj i buduj”.
Więcej przeczytacie na stronie internetowej lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej S
  o 18:43

  Wieszcz,nie chodzi o tiry,tylko o to,że droga obrosnie handlem,a to zmniejszy handel w Chełmie.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
  4 174
  Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
  4 297
  Te wybory mogą przynieść zmiany w Chełmie. Zaskakujące sondaże.
  6 144
  Konferencja i nowa atrakcja turystyczna
  4 508
  Poznaj kandydatów do Rady Miasta Chełm
  3 096
  REKLAMA