REKLAMA
Będzie upalnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przed nami gorące dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego województwa ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami.

Reklama

IMGW prognozuje wysokie temperatury dla obszaru całego województwa lubelskiego. Maksymalna temperatura w ciągu dnia może wynieść od 29 do nawet 32 stopni Celsjusza.
Nocą termometry wskażą co najmniej 16-18 stopni Celsjusza.

Dla przypomnienia kilka rad, jak przetrwać upały: dużo pijmy, najlepiej wody mineralnej; unikajmy alkoholu i napojów z kofeiną; zrezygnujmy z ciężkostrawnych potraw; ubierajmy się w przewiewne ubrania; unikajmy słońca zwłaszcza w godz. 11-15; jeśli mamy możliwość, korzystajmy z orzeźwiających kąpieli, a wzorem mieszkańców południowej Europy zasłaniajmy okna, aby zachować we wnętrzu jak najwięcej chłodu; zrezygnujmy z intensywnych sportów czy pracy fizycznej; chrońmy skórę, ale także nasze głowy i oczy; unikajmy skrajnych temperatur – skok do zimnej wody prosto z leżaka może grozić szokiem termicznym.

Rady te przydadzą się nam przez kilka najbliższych dni. Upały w naszym regionie mają się utrzymać do piątku (30 sierpnia).

Źródło: IMGW-PIB

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
2 342
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 142
Miasto kupiło młyn
1 086
Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
1 870
DK 12. Jest ugoda, rusza budowa
4 773
REKLAMA