REKLAMA
Będzie w końcu to boisko?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

O boisko przy „Trójce” uczniowie i mieszkańcy osiedla walczą od wielu lat. W końcu są konkrety!

Reklama

Miasto Chełm podpisało umowę z wykonawcą, który zajmie się modernizację boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Chełmie. W środę (12 lutego) odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli magistratu z firmą „Supreme Sport”, która oficjalnie odebrała teren budowy.

Prace rozpoczną się w ciągu najbliższych tygodni, wiele zależy od pogody. W każdym razie, zakres prac obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe, ziemne, fundamentowe i podbudowy, a także nawierzchniowe oraz te związane z odwodnieniem i pełnym wyposażeniem boiska.

Przypomnijmy, o boisko od wielu lat walczyli uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy osiedla Rejowiecka. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj. Inwestycja trafiła na listę do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, ale nigdy się tego nie doczekała. Wciąż pojawiały się jakieś przeszkody – zła kalkulacja kosztów, brak pieniędzy lub brak wykonawcy.

Tym razem wszystko wskazuje na to, że boisko w końcu zostanie zmodernizowane. Środki na inwestycję zostały zabezpieczone w budżecie miasta na 2020 rok. Projekt finansowo wsparło też Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska”. Miasto wyłoniło wykonawcę robót, a ten odebrał teren budowy. Zgodnie z podpisaną umową, nowe boisko ma być gotowe do 24 lipca.

Napisz komentarz
 • Lata biedy komunistycznej – kiedyś boisko robiło się samemu.Owszem o innym standardzie,ale było.A teraz może być tylko full wypas.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  235
  USC i magistrat do remontu
  460
  Dreszera zamknięta
  587
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  3 089
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 270
  REKLAMA