REKLAMA
Betlejemskie Światło już w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Betlejemskie Światełko Pokoju – niesione rękami harcerzy – dotarło do Chełma.

REKLAMA

Wczoraj (20 grudnia) z Betlejemskim Światełkiem Pokoju harcerze chełmskiego hufca ZHP dotarli do Jakuba Banaszka, prezydenta miasta i jego zastępców.


REKLAMA

– Tegoroczne hasło „Światło, które łączy” niechaj przyświeca codziennym trudom naszych Włodarzy – piszą harcerze.

Harcerze ze światełkiem odwiedzili także inne instytucje w mieście, m.in. szpital, szkoły, kościoły i redakcje.

O co chodzi w tej tradycji, wyjaśniają harcerze:

W Grocie Narodzenia Pańskiego, w Betlejem, płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku zapala się płomień, który niesiony przez skautów z wielu krajów i kontynentów obiega świat podążając za słowami papieża Franciszka „Idź i głoś”, by podjąć wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.
Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Pokazuje, że każdy może stać się człowiekiem niosącym światło. „Podzielone” światło jest w stanie rozproszyć ciemności i wypełnić całe pomieszczenie nowym blaskiem, bijącym już nie tylko od jednej, ale od wielu świec, łącząc wszystkich ludzi bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie.
Pamiętaj to Światło, które łączy.
Czuwaj!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Nowy rozkład jazdy CLA
326
Będzie więcej połączeń kolejowych
646
Dreszera i Ceramiczna do remontu
824
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 474
Spółki miejskie. Czas działań
1 574
REKLAMA