REKLAMA
Bezpieczeństwo wewnętrzne możesz studiować w Chełmie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Bezpieczeństwo wewnętrzne to nowy kierunek studiów, które od października uruchamia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

Chełmska PWSZ uzyskała pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie prowadzenia nowego kierunku studiów I stopnia (licencjackich) – Bezpieczeństwo wewnętrzne. Teraz uczelnia czeka jeszcze na oficjalną zgodę ministerstwa. Uruchomienie kierunku planowane jest już od października tego roku.


REKLAMA

Bezpieczeństwo wewnętrzne to jeden z nowszych kierunków studiów realizowanych na polskich uczelniach. Bogaty w wiedzę interdyscyplinarną, pozwala na zrozumienie zjawisk i procesów politycznych, społecznych i gospodarczych dotyczących bezpieczeństwa, zachodzących w skali globalnej, narodowej, regionalnej i lokalnej. Do najciekawszych z pewnością należą tematy takie jak terroryzm, bezpieczeństwo społeczne, tajne służby, elementy wiedzy o wywiadzie i kontrwywiadzie, techniki przesłuchań oraz wiele innych zajmujących zagadnień.

Uczelnia ma nadzieję, że nowym kierunkiem zainteresują się absolwenci licznych w Chełmie klas mundurowych. Po ukończeniu studiów, absolwenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne będą mogli ubiegać się o pracę w jednostkach samorządu terytorialnego, organizacjach rządowych i pozarządowych. Chętnie widzieć ich będą u siebie służby mundurowe, takie jak wojsko, straż graniczna, policja itp.

Szczegóły dotyczące rekrutacji na nowy kierunek studiów znajdziecie niebawem na stronie PWSZ w Chełmie.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wiosną ruszy budowa galerii
1 364
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
3 899
Plac wypięknieje
1 293
Koncepcja programowa na S12
2 306
Zapłacimy za parkingi?
655
REKLAMA