REKLAMA
Uwaga na drogach do szkół
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Więcej patroli policyjnych spotkacie w tym tygodniu w okolicach szkół. Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.

Reklama

REKLAMA

Podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci będą też odwiedzać szkoły i spotykać się z dziećmi, nauczycielami i rodzicami. Poprowadzą lekcje wychowania komunikacyjnego z dziećmi i będą mówić o zagrożeniach.

– Od początku września droga do szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka. Zatem powinna być ona bezpieczna – mówią policjanci.Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

Ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko przed szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie od strony jezdni.

W ramach programu „Bezpieczna Droga do Szkoły” prowadzone będą również wzmożone kontrole w rejonie szkół i przedszkoli, przyległych parkingów, dróg dojazdowych i przejść dla pieszych, którymi poruszają się dzieci i młodzież szkolna.

„Bezpieczna droga do szkoły” to nie jedyny program kierowany do dzieci. To także akcje dotyczące przeciwdziałania zjawiskom uzależnień zarówno od narkotyków jak i dopalaczy, to również działania ukierunkowane na zapobieganie demoralizacji i popełnianiu czynów karalnych przez osoby nieletnie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Liderzy inwestycji. Chełm idzie w górę
1 186
PFR tworzy w Chełmie nowe miejsca pracy
2 615
Kolejowa w remoncie
440
Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
82 937
Galeria się zapełnia
2 694
REKLAMA