REKLAMA
Bezpieczniej przy MDK
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na przejściu dla pieszych na ulicy Pocztowej – na wysokości Młodzieżowego Domu Kultury – pojawił się „Pan Stopek”.

REKLAMA

Przejście dla pieszych przy Pocztowej 41. Do niedawna trzeba było dużo szczęścia, aby bezpiecznie przejść przez tę ruchliwą ulicę. Od początku listopada jest to proste i bezpieczne, dzięki obecności „Pana Stopka”. O to, by czuwał nad bezpieczeństwem najmłodszych pieszych, wnioskowała do prezydent miasta dyrekcja MDK. Wsparli ją rodzice dzieci uczęszczających tu na zajęcia.


REKLAMA

W ramach realizowanego w placówce programu wychowawczo-profilakatycznego, kładziemy duży nacisk na działania zwiększające bezpieczeństwo naszych wychowanków – mówi Joanna Wilkołaska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. – Prowadzimy m.in. zajęcia „Bezpieczna droga”, podczas których przypominamy dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Uczestnikom naszych zajęć rozdajemy też odblaski i podkreślamy, jak ważne jest ich noszenie. Jakiś czas temu, dzięki naszym zabiegom, przy budynku MDK od strony ul. Pocztowej pojawiły się barierki zabezpieczające. Teraz, dzięki temu, że rodzice wsparli nasze działania na rzecz bezpieczeństwa, mogliśmy zatrudnić „Pana Stopka”. To kolejny przykład dobrej współpracy naszej placówki z rodzicami i urzędem miasta.

Teraz „Pan Stopek” czuwa nad bezpieczeństwem dzieci od poniedziałku do piątku, od godz. 14 do 20. Na jego pomoc w bezpiecznym przedostaniu się z jednej strony jezdni na drugą mogą liczyć także inni piesi, np. osoby starsze czy niepełnosprawne.

– Niestety u nas ciągle jest problem z kulturą kierowców i wielu nie zwraca uwagi na pieszych. Tymczasem widząc osobę stojącą przy pasach, sami powinni się zatrzymać i ją przepuścić. Często jednak tak się nie dzieje i wtedy potrzebna jest moja pomoc – mówi Tomasz Alot, czyli „Pan Stopek” z MDK.

„Pan Stopek” poza tym, że pomaga bezpiecznie pokonać dzieciom przejście dla pieszych, reaguje też w sytuacjach, gdy widzi jakiekolwiek zagrożenia, np. gdy dziecko chce przebiec przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W razie potrzeby może też pomóc nauczycielom w prowadzeniu praktycznych zajęć z wychowania komunikacyjnego.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
678
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 804
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 709
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 544
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 578
REKLAMA