REKLAMA
Bezpłatne szczepienia dla dzieci
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To kolejna szansa dla mieszkańców Powiatu Chełmskiego, żeby zaszczepi swoje dziecko przeciw pneumokokom. Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższa przychodnia, w której możesz skorzystać z bezpłatnych szczepionek.

Programem zostają objęte dzieci z terenu powiatu chełmskiego urodzone w 2014 r. Do tej pory ramach tego programu zaszczepiono 190 dzieci, pozostało jeszcze 30 szczepionek do wykorzystania.

Sczepienie jest bezpłatne i odbywa się w Miejskim Samodzielnym Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie w przychodniach przy ul. Wołyńska 11 i przy Połanieckiej 11. Rodziców zainteresowanych zaszczepieniem dziecka prosimy o kontakt z gminnymi ośrodkami pomocy społecznej do dnia 15 września 2017 r.

REKLAMA

***

Pneumokoki są patogenem, wywołującym zakażenia zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Inwazyjna choroba pneumokokowa stanowi zagrożenie dla życia i jest jedną z głównych przyczyn umieralności przede wszystkim u dzieci najmłodszych, poniżej 5 roku życia. Wieloletnie badania i doświadczenia dowodzą, że szczególnie istotne znaczenie ma profilaktyka poprzez szczepienia ochronne, które należą do najbardziej masowo stosowanych interwencji medycznych.

Komentarze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA