REKLAMA
Bezpłatne szczepienia dla seniorów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Grypa w natarciu. Warto zaszczepić się przeciwko chorobie tym bardziej, że chełmski samorząd funduje seniorom szczepienia. Akcja już ruszyła.

Reklama

Miasto Chełm zaprasza mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie. Oferta dotyczy osób urodzonych w roku 1954 i starszych.

Warto skorzystać z tej możliwości tym bardziej, że w tym roku w woj. lubelskim dwukrotnie wzrosła liczba zachorowań na grypę (w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego). W ostatnim tygodniu września br. na Lubelszczyźnie chorowało już ponad 3 tysiące osób.  A to dopiero początek sezonu grypowego. Chorobę ciężej przechodzą dzieci i osoby starsze. Jak przekonują specjaliści, najskuteczniejszym sposobem zapobiegania infekcjom i powikłaniom są właśnie szczepienia.

W Chełmie bezpłatne szczepienia wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:30 w przychodniach Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej:

  • w Przychodni nr 1 przy ul. Wołyńskiej 11
  • w Przychodni nr 2 przy ul. Połanieckiej 11

Ważne: przed zgłoszeniem się do szczepienia należy udać się do swojego lekarza rodzinnego w celu wykonania badania kwalifikacyjnego. Lekarz powinien wystawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do szczepienia. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, najlepiej od razu po badaniu, z dokumentem tożsamości potwierdzającym zamieszkanie na terenie miasta, należy zgłosić się do wybranej przychodni w celu wykonania szczepienia.

Akcja będzie trwała do 15 grudnia lub do wyczerpania szczepionek. 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Miasto się korkuje
743
Zając, Dąbrowska-Banaszek i Grabczuk. Z Chełma do Parlamentu.
5 335
Bezpłatne szczepienia dla seniorów
201
Lwowska w naprawie
5 430
CUW już działa
603
REKLAMA