REKLAMA
Biłgorajski ZUS wypłaca „solidarnościowe”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dodatki solidarnościowe otrzymują osoby, które straciły pracę w związku z epidemią. Do placówek Oddziału ZUS w Biłgoraju wpłynęło dotychczas 1465 wniosków o te świadczenia. 90 procent z nich zakończyło się już wypłatą.

Reklama

Wypłaty dodatków solidarnościowych z Oddziału ZUS w Biłgoraju sięgnęły do tej pory prawie 1,7 mln zł. Oddział wypłaca świadczenia między innymi mieszkańcom Chełma, Krasnegostawu, Włodawy i ich okolic. W całym województwie dodatek otrzymało ponad 3,7 tys. osób na niemal 4,8 mln zł.

Dodatek solidarnościowy wypłacamy w ekspresowym tempie. Z naszych danych wynika, że najczęściej o środki wnioskują kobiety (59 procent). Jeśli chodzi o podział wiekowy, to najwięcej wniosków składają osoby w wieku od 26 do 35 lat – mówi prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

Nowe świadczenie jest dla osób, z którymi po 15 marca tego roku pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem z powodu Covid-19 lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony wygasła. Wnioskodawca musiał też podlegać ubezpieczeniom społecznym z umowy o pracę łącznie przez co najmniej 60 dni w 2020 roku.

Dodatek wynosi 1400 zł miesięcznie. Przysługuje od czerwca do sierpnia. Uprawniony może go otrzymać najwcześniej za miesiąc, w którym złożył wniosek do ZUS. Jeśli zrobi to w lipcu, to dostanie wypłatę za lipiec i sierpień. Wnioski składa się tylko przez Internet, za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Świadczenie przysługuje również osobom bezrobotnym już zarejestrowanym w urzędzie pracy. Przy czym trzeba wiedzieć, że wypłata dodatku solidarnościowego zawiesza wypłatę zasiłku dla bezrobotnych i stypendium na szkolenia lub podnoszenie kwalifikacji.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA