REKLAMA
Boisko wygrało w głosowaniu
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zaczęły się prace przy Szkole Podstawowej nr 4. Powstaje tu nowe boisko wielofunkcyjne. To zadanie, które zdobyło najwięcej głosów w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy os. Działki, przy okazji poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego, okazali się najbardziej kreatywni. Zgłosili najwięcej projektów ze wszystkich osiedli, bo aż 15. Większość pomysłów dotyczyła modernizacji ulic – Prusa, Łowieckiej, Ogrodniczej, Kilińskiego… Jeden z pomysłów był inny i dotyczył przebudowy terenu przy SP nr 4 przy ul. Wyszyńskiego 15.


REKLAMA

Autor pomysłu tak go uzasadnił:

Realizacja zadania ma na celu umożliwienie uczniom szkoły i mieszkańcom osiedla aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integrację lokalnej społeczności. Rozwiąże również problem dostępu dzieci do zabawy, a dorosłym mieszkańcom pomoże w utrzymaniu dobrej formy fizycznej i będzie uatrakcyjnieniem terenu wokół szkoły i naszego osiedla. Dodam, że na naszym osiedlu nie ma takich miejsc dla mieszkańców, gdyż większość działek to domki jednorodzinne bez terenów rekreacyjno – sportowych.

I ten właśnie pomysł podczas ubiegłorocznego głosowania zdobył najwięcej, bo ponad 300 głosów mieszkańców osiedla. Wygrał i został wpisany do realizacji w budżecie miasta na rok 2018. Prace nieopodal szkoły właśnie się rozpoczęły.

Zgodnie z projektem nowe boisko umożliwi rozgrywanie następujących dyscyplin sportowych:
1x koszykówka – 16,37x24m
1x siatkówka – 18x9m
1x tenis – 10,97×23,77m
1x piłka ręczna – 40x20m

W tym roku mieszkańcy os. Działki znów zgłaszają pomysły, których realizacja ułatwi im i sąsiadom codzienne funkcjonowanie. Z zarejestrowanych do tej pory projektów wynika, że najbardziej doskwiera im fatalna  jakość ulic – straszą wyboje, doły i sterczące studzienki na Prusa, Ogrodniczej, Grunwaldzkiej, Wybickiego. Zgłaszają więc projekty remontów tych miejsc. Mieszkańcy Szczęśliwej i Pięknej chcieliby montażu oświetlenia przy swoich posesjach. Na zgłaszanie pomysłów do budżetu jest czas do końca czerwca br. Więcej na stronie internetowej BO.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zaczęli łatać dziury
403
PUM – raport otwarcia
459
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
314
Ranking szkół. Liderem znów II LO
1 115
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 608
REKLAMA