REKLAMA
Brakuje chętnych do pracy przy wyborach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych w Chełmie. Komisarz Wyborczy wyznaczył więc nowy termin na zgłaszanie kandydatów.

REKLAMA

Brakuje ludzi do pracy w niemal wszystkich obwodowych komisjach wyborczych w Chełmie. Braki dotyczą zarówno komisji odpowiadających za przeprowadzenie głosowania w obwodzie, jak i  w komisjach ds. ustalenia wyników glosowania. W każdej komisji brakuje przeważnie po 3-4 osoby.


REKLAMA

Stąd informacja Komisarza Wyborczego w Chełmie o możliwości zgłaszania dodatkowych kandydatów. Takich zgłoszeń dokonują pełnomocnicy wyborczy poszczególnych komitetów wyborczych.

Dodatkowy termin na zgłoszenie kandydatów do komisji został wyznaczony do godz. 15.30, 26 września, w siedzibie Urzędu Miasta.

Jeżeli pełnomocnicy zgłoszą łącznie większą liczbę kandydatów do komisji, niż jest to wymagane, o członkostwie zadecyduje losowanie.

***

Przypomnijmy, wybory samorządowe 2018 zostaną przeprowadzone 21 października. Na terenie całego kraju zostanie utworzonych blisko 27 tys. obwodów do głosowania; w Chełmie – 36. W każdym zostaną powołane obwodowe komisje wyborcze. I to dwie, co jest tegoroczną nowością. Jedna zajmie się przeprowadzeniem wyborów, druga – liczeniem głosów.

Praca w komisji wyborczej jest płatna. „Szeregowy” członek komisji obwodowej otrzyma 300 złotych. Jej przewodniczący zarobi więcej – 380 złotych, a zastępca – 330 złotych.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
683
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 920
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 717
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 552
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 585
REKLAMA