REKLAMA
Brakuje chętnych do pracy przy wyborach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych w Chełmie. Komisarz Wyborczy wyznaczył więc nowy termin na zgłaszanie kandydatów.

Reklama

Brakuje ludzi do pracy w niemal wszystkich obwodowych komisjach wyborczych w Chełmie. Braki dotyczą zarówno komisji odpowiadających za przeprowadzenie głosowania w obwodzie, jak i  w komisjach ds. ustalenia wyników glosowania. W każdej komisji brakuje przeważnie po 3-4 osoby.

Stąd informacja Komisarza Wyborczego w Chełmie o możliwości zgłaszania dodatkowych kandydatów. Takich zgłoszeń dokonują pełnomocnicy wyborczy poszczególnych komitetów wyborczych.

Dodatkowy termin na zgłoszenie kandydatów do komisji został wyznaczony do godz. 15.30, 26 września, w siedzibie Urzędu Miasta.

Jeżeli pełnomocnicy zgłoszą łącznie większą liczbę kandydatów do komisji, niż jest to wymagane, o członkostwie zadecyduje losowanie.

***

Przypomnijmy, wybory samorządowe 2018 zostaną przeprowadzone 21 października. Na terenie całego kraju zostanie utworzonych blisko 27 tys. obwodów do głosowania; w Chełmie – 36. W każdym zostaną powołane obwodowe komisje wyborcze. I to dwie, co jest tegoroczną nowością. Jedna zajmie się przeprowadzeniem wyborów, druga – liczeniem głosów.

Praca w komisji wyborczej jest płatna. „Szeregowy” członek komisji obwodowej otrzyma 300 złotych. Jej przewodniczący zarobi więcej – 380 złotych, a zastępca – 330 złotych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Miasto się korkuje
826
Zając, Dąbrowska-Banaszek i Grabczuk. Z Chełma do Parlamentu.
5 400
Bezpłatne szczepienia dla seniorów
210
Lwowska w naprawie
5 442
CUW już działa
609
REKLAMA