REKLAMA
Bronisław Komorowski w Chełmie. Gwizdy na Łuczkowskiego
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Precz z komuną” , „Zdrajcy Polski” , „Gdzie jest Shogun” czy „Wejdź na krzesło” – takie okrzyki usłyszeliśmy na Placu Łuczkowskiego, podczas wizyty Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Pomimo protestów, panowała wyjątkowo spokojna atmosfera. Nie zawiedli także licznie przybyli Chełmianie.

Reklama

Przed spotkaniem z mieszkańcami, Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Chełmskie Podziemia Kredowe. Wizyta miała dla niego charakter symboliczny, bowiem jak sam zaznaczył, jego początki działalności politycznej, były ściśle związane z „podziemiem”.

Wizytę Prezydenta otworzył Poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Raniewicz, który poprosił gościa, aby nie zrażał się napiętą atmosferą, która panowała na Łuczkowskiego od samego początku spotkania. Rozładować ją miał występ kapeli ludowej „Cukrowniaki”, którzy na odwiedziny Bronisława Komorowskiego przygotowali specjalny repertuar, tym razem skutecznie zagłuszający gwizdy i krzyki.

Fot. Jakub Kursa

Fot. Jakub Kursa

Na Łuczkowskiego zgromadziła się duża grupa przeciwników kandydata PO, którzy chcieli zamanifestować swój sprzeciw wobec polityki urzędującego prezydenta. – Komorowski ośmiesza nas w oczach świata, nie robi nic dla poprawienia bytu Polaków,  coraz więcej młodych ludzi musi wyjeżdżać – komentują uczestnicy protestu.

W porównaniu z wizytami innych kandydatów, cieszyć może liczne uczestnictwo i zainteresowanie młodych ludzi. Nie brakowało także lokalnych samorządowców i przedstawicieli władz. – My jako mieszkańcy Chełma, jesteśmy wdzięczni Prezydentowi, że walczy i zawsze dba o Polskę Wschodnią – dodaje Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Nie obyło się jednak bez drobnych incydentów. Jeden z mieszkańców Chełma próbował dowiedzieć się czy istnieje jakiekolwiek pozwolenie na wjazd „Bronkobusa” do centrum miasta. W trakcie rozmowy ze strażą miejską został mu skonfiskowany telefon komórkowy. Służby nie zareagowały, a sprawca nie chciał z nami rozmawiać i przedstawić się z imienia i nazwiska. Jedyną wiadomą jest fakt, iż przebywał w bliskim otoczeniu osób związanych z chełmską Platformą Obywatelską. W innym przypadku, w związku z „niewygodnymi” pytaniami, Biuro Ochrony Rządu, stale odsuwało „interesantów” od głowy państwa.

Fot. Jakub Kursa.

Napisz komentarz
 • A cóż on takiego uczynił dla ściany wschodniej? On i cała platforma.Gdzie jest kopalnia? Gdzie są łupki? To miały być miejsca pracy i rozwój gospodarczy. Czy związki z podziemiem to także związki z WSI?

 • dziewczyno wyżej, uwierz mi że większość osób które protestowało robią NA CODZIEŃ o wiele więcej dla lepszego życia Polaków, dla naszego kraju oraz przywracają pamięć o bohaterach niż Ty zapewne robiłaś przez większą część swojego życia. Najlepiej to wszystko komentować, ale nie zapominaj że wszystkiego zawsze należy wymagać najpierw od siebie.

 • Uważam, że takie zachowanie ludzi świadczy tylko i wyłącznie o braku kultury. Można kogoś nie popierać, ale niech się to ujawni w wynikach wyborów a nie braku szacunku do drugiego człowieka.Okrzyki i wyzwiska niczego nie zmienią, a tym bardziej sytuacji, która się pogłębia od wielu lat w Polsce.

  • wybory ? sfałszowane jak każde więc głos przeciwko nada się jak okulary przeciwsłoneczne ślepemu. Trzeba prosto w ryj tym śmieciom mówić prawdę i na dzień dzisiejszy tyle możemy zrobić bo czeka nas kolejne 5 lat PO-lski… póki mohery się nie przekręcą nie mamy szans ale jeszcze POLSKA NIE ZGINĘŁA PÓKI MY ŻYJEMY !!!!

 • Przeciwko bandytom

  I prawidłowo bandyci prowadzący antypolska politykę aka KOMUCH#PO do sztumy, zgniłe śmieci. DZIEŃ SZNURA BLISKO, i tak jak wy nie macie litości dla Polaków, tak my nie będziemy mieli dla was zdrajcy.

 • Mateusz Grzeszczuk

  Witam. Będzie relacja 🙂

 • Macie jakiś film?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA