REKLAMA
Budują nowe boisko przy "Trójce"
Budują nowe boisko przy „Trójce”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po kilku nieudanych podejściach, budowa boiska wreszcie ruszyła. Przy Zespole Szkół nr 3 w Chełmie  na razie trwa demolka. Ale po wakacjach już będzie gdzie zagrać.

Reklama

Trwa budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół nr 3 w Chełmie. Po kilku nieudanych podejściach do inwestycji, tym razem wszystko wskazuje na to, że już nic nie stanie jej na przeszkodzie.

O boisko przy „Trójce” od wielu lat walczyli uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy osiedla Rejowiecka. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj. Inwestycja trafiła na listę do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, ale nigdy się jej nie doczekała. Wciąż pojawiały się jakieś przeszkody – zła kalkulacja kosztów, brak pieniędzy lub brak wykonawcy.
Wreszcie w tym roku Miasto Chełm mogło zrealizować przedsięwzięcie dzięki 50-procentowemu wsparciu z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska”.

Na razie na boisku trwają roboty rozbiórkowe i ziemne. Wykonawca zechce zrobić niespodziankę uczniom powracającym po wakacjach. Prawdopodobnie z początkiem nowego roku szkolnego będą tu mogli zagrać m.in. w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną lub tenisa.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
Asfaltowe widmo znat osiedla Rejowiecka zostało odegnane
Asfaltowe widmo znad osiedla Rejowiecka zostało odegnane
Wybierzmy nazwę dla chełmskiej wody
REKLAMA