REKLAMA
Budżet Obywatelski. Ścieżka rowerowa przy ul. 15 sierpnia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znamy już wszystkie projekty zgloszone do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Głosowanie rozpocznie się już w najbliższy piątek. Od dzisiaj  rozpoczynamy cykl promujący Wasze projekty. Na początek ścieżka rowerowa przy ul. 15 sierpnia. Czekamy na kolejne Wasze zgłoszenia.

Reklama

Zadanie ma na celu budowę odcinka (zaznaczony na żółto) ciągu pieszo-rowerowego przy tej ulicy. Przypomnijmy – dzisiaj ścieżka rowerowa urywa się nagle na wysokości garaży.

Jak napisał autor zgłoszonego wniosku:

 Jest to często uczęszczana przez rowerzystów trasa, łącząca pobliskie osiedla z bulwarem nad Uherką. Obecna nawierzchnia to powykrzywiane płyty chodnikowe i kępy trawy. Po realizacji zadania mieszkańcy zyskają komfortowy i bezpieczny odcinek szlaku komunikacyjnego.

Dokładnie rzecz biorąc chodzi o wybudowaniu ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 250 m (od zatoki autobusowej przy restauracji „Tequila” do drogi wjazdowej na os. Słoneczne). Budowa tego odcinka ścieżki połączy dwa już istniejące jej fragmenty. W ramach wycenionego na 180 tys. zł przedsięwzięcia konieczne będzie:

 • usunięcie starych płyt chodnikowych,
 • wytyczenie przebiegu trasy,
 • ułożenie nowej nawierzchni z kostki brukowej bezfazowej na odpowiedniej podbudowie (jak na istniejących odcinkach),
 • wykonanie właściwego oznakowania poziomego i pionowego,
 • odtworzenie trawników.

Na projekt budowy ścieżki głosujemy w kategorii projektów ogólnomiejskich. Znajdziecie go na czwartym miejscu listy tych projektów.

prezentacja projektu budowy odcinka ścieżki rowerowej przy ul. 15 sierpnia

Opowiedzcie o swoich projektach

Autorzy projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację merytoryczną otrzymali już stosowne informacje. Zapraszamy Was do podjęcia wysiłku wypromowania tych projektów. We współpracy z Stowarzyszenie „Nasz Chełm” nieodpłatnie oddajemy do Waszej dyspozycji Serwis Obywatelski.

Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wypromowania swoich projektów zapraszamy do współpracy. Wystarczy, że na adres: [email protected], prześlecie informację o swoim pomyśle. W miarę możliwości prosimy o dołączanie fotografii lub filmów ilustrujących pomysł, bądź problem, który dzięki realizacji wniosku chcecie rozwiązać.

Napisz komentarz
 • Co oni z tą kostką. Nie można tego asfaltem wylać, jak np wzdłuż Wojsławickiej? Jaka jest przewaga kostki nad asfaltem? Przecież asfalt wychodzi nawet taniej…. Może mi to ktoś wytłumaczyć?

 • Bardzo dobry pomysł. Popieram.

 • Popieram czesto tędy jezdzę …

 • To bedzie sciezka do nikad jezeli nie bedzie dalej polaczenia z sciezka nad uherka

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Budżet Obywatelski. Łąki kwietne
  715
  Budżet Obywatelski. Ścieżka rowerowa przy ul. 15 sierpnia
  774
  Już wiadomo na jakie projekty będziemy głosować
  605
  Nad Osiedlem Rejowiecka wisi asfaltowe widmo
  5 439
  Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek powołał II zastępcę
  2 647
  REKLAMA