REKLAMA
Budżet Obywatelski. Urząd przesuwa głosowanie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nadal nie znamy ostatecznej listy projektów, które trafią pod głosowanie w najnowszej odsłonie Budżetu Obywatelskiego. Listę poznamy dopiero 7 listopada. Władze miasta niespodziewanie zmieniły harmonogram realizacji BO i głosowanie rozpocznie się tydzień później.  Serwis Obywatelski zaprasza do promowania Waszych projektów.

Reklama

W komunikacie przesłanym do redakcji czytamy:

Mając na uwadze głosy mieszkańców, sugerujące potrzebę wydłużenia czasu na organizację kampanii promującej projekty poddane pod głosowanie, termin rozpoczęcia plebiscytu przesunięto z 4 na 8 listopada. Ponadto z uwagi na dłuższy weekend, samo głosowanie potrwa nie 5, jak pierwotnie założono, tylko 8 dni – do 15 listopada…

Oczywiście głosować osobiście będzie można w urzędzie miasta tylko w dni powszednie, natomiast online we wszystkie te dni, włącznie z weekendem oraz Świętem Niepodległości.

Jednocześnie zespół konsultacyjny przesunął termin na publikację pozytywnie zweryfikowanych wniosków – opublikowanie listy projektów do głosowania nastąpi do 5 listopada. Z kolei zatwierdzenie projektów wybranych w głosowaniu mieszkańców nastąpi 21, natomiast publikacja wyników dzień później, czyli 22 listopada.

Wszystkie te korekty w harmonogramie zdają się potwierdzać zgłaszane przez Stowarzyszenie „Nasz Chełm” obiekcje związane z opóźnieniem w przyjęciu regulaminu BO (Budżet Obywatelskiego pośpiechu).

Wiemy, że mieszkańcy Chełma zgłosili do Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok 59 projektów. O tym, które spośród nich znajdą się ostatecznie na liście do głosowania zdecyduje zespół konsultacyjny. Niestety, w jego składzie nie znaleźli się przedstawiciele organizacji pozarządowych, o co apelowało nasze stowarzyszenie.

Opowiedzcie o swoich projektach

Autorzy projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację merytoryczną otrzymali już stosowne informacje. Zapraszamy Was do podjęcia wysiłku wypromowania tych projektów. We współpracy z portalem chełmski.eu nieodpłatnie oddajemy do Waszej dyspozycji Serwis Obywatelski.

Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wypromowania swoich projektów zapraszamy do współpracy. Wystarczy, że na adres: redakcja@chelmski.eu, prześlecie informację o swoim pomyśle. W miarę możliwości prosimy o dołączanie fotografii lub filmów ilustrujących pomysł, bądź problem, który dzięki realizacji wniosku chcecie rozwiązać.

***

Przypominamy tegoroczny regulamin zawiera sporo nowości. Między innymi  po raz pierwszy głosować będziemy na projekty ogólnomiejskie. O tym jak głosować dowiecie się tutaj 

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Jestem w szoku ze online moge glosowac w swieta i weekendy a nawet zapewne po zamknieciu urzedu, hehe

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  236
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  399
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  278
  Miasto zakłada łąki
  324
  Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
  370
  REKLAMA