REKLAMA
Cała Polska Myje Ręce!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

1959989_386834401465994_741762139055724918_nKurz, brud, bakterie, wirusy – są obecne w naszym życiu każdego dnia i chcemy się przed nimi chronić za wszelką cenę. Czy robimy to prawidłowo?

Reklama


Otaczające nas przedmioty to tak naprawdę siedliska bakterii. Gdziekolwiek przebywamy, nasza odporność jest atakowana przez miliony niewidocznych dla oczu stworzonek więc biegniemy do łazienki by umyć ręce. Pytaniem jest tylko czy robimy to na tyle skutecznie, by ustrzec się przed nieproszonymi gośćmi?
„Zatroskani” – grupa ludzi stawiająca sobie za cel walkę z brudnymi rękami Polaków i namawiają do dbania o higienę. Można by z oburzeniem powiedzieć, że ręce myjemy, ale jak dowodzą badania Journal of Environmental Health, aż 96% ludzi w sposób niedokładny myje ręce. Sanepid bije na alarm.
„Cała Polska Myje Ręce” ruszyło 15 października i zdobywa coraz to nowe rzesze sprzymierzeńców. W końcu każdy z nas chce się czuć zdrowo i bezpiecznie we własnej skórze. Opanowują media takie jak Facebook, Twitter, Blog, Instagram, YouTube i namawiają do mycia rąk.
Organizatorzy podkreślają, że zależy im na zdrowiu Polaków, a głównie dzieci, które w sposób szczególny są narażone na oddziaływanie bakterii. Współpracują z przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju, uwrażliwiają rodziców na to, że mycie rąk jest jedną z najważniejszych czynności, a nawyk mycia rąk powinno się nabyć już w dzieciństwie.
Kampania ta jest akcją społeczną, a jej organizatorzy nie czerpią żadnych korzyści finansowych.
Przyłączacie się?

Więcej informacji TU

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
235
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
397
W poniedziałek idziemy do fryzjera
275
Miasto zakłada łąki
322
Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
368
REKLAMA