REKLAMA
Cement-Gryf klubowym mistrzem Polski!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie zapaśniczki nie dały rywalkom szans.  Drużyna po raz kolejny z druzgocącą przewagą zdobyła tytuł klubowego mistrza Polski.

REKLAMA

Polski Związek Zapaśniczy ogłosił ranking na najlepszą drużynę w kraju 2018 roku w poszczególnych stylach (styl wolny, zapasy kobiet, styl klasyczny).
W zapasach kobiet chełmska drużyna po raz kolejny z druzgocącą przewagą zdobyła tytuł klubowego mistrza Polski. O tytule zdecydowała znakomita postawa chełmianek na ogólnopolskich i międzynarodowym arenach.
Zawodniczki Miejskiego Klubu Sportowego Cement-Gryf Chełm w 2018 roku we wszystkich zawodach zdobyły aż 1189 pkt. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna z ZKS Slavi z Rudy Śląskiej z 589 pkt., a na trzecim miejscu sklasyfikowany został WZS WKS Grunwald Poznań z 584,5 pkt.


REKLAMA

Do największych sukcesów w ubiegłorocznym sezonie chełmskich zapaśniczek należą: brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorek zdobyty przez liderkę drużyny Katarzynę Krawczyk, sześciokrotne reprezentowanie Polski w zawodach najwyższej rangi (Mistrzostwa Europy Kadetek, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy i Świata, Mistrzostwa Europy i Świata Seniorów), zdobycie sześciu tytułów Mistrzyń Polski (Katarzyna Krawczyk, Katarzyna Kamińska, Maria Świeczak, Weronika Michalska, Wioleta Giers), zajęcie 5. miejsca w Mistrzostwach Świata Seniorek przez Katarzynę Krawczyk.
W rankingu na najlepszą zawodniczkę roku 2018 pierwsze miejsce zajęła reprezentantka MKS Cement-Gryf Chełm Katarzyna Krawczyk (325 pkt), wyprzedzając brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich Agnieszkę Wieszczek-Kordus (WZS WKS Grunwald Poznań) – 270 pkt.

Pierwszym tegorocznym startem dla reprezentantek Chełma, które są członkiniami kadry narodowej, będzie Międzynarodowy Turniej w Wolfurcie (Austria).

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Dreszera i Ceramiczna do remontu
725
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 378
Spółki miejskie. Czas działań
1 528
Personalne roszady w miejskich spółkach
3 794
Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
1 251
REKLAMA